Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: Ulica Wynalazek.
Schemat rozmieszczenia przystanków w zespołach "Postępu" oraz "Wynalazek"

Przystanek nr 02 (2012)

Zespół przystankowy Wynalazek (nr 3251, rozkłady jazdy) – zespół przystanków autobusowych i tramwajowych położony na Służewcu, na ul. Marynarskiej, u zbiegu z ul. Wynalazek.

Historia

Od 29 czerwca do 30 sierpnia 2015 roku w zespole zatrzymywały się autobusy linii 189, Z-1 oraz Z-2. Dla linii Z-1 był to przystanek krańcowy (nr 55, przy ul. Wynalazek), zmiany były spowodowane remontem torowiska wzdłuż ul. Marynarskiej oraz wyłączeniem ruchu tramwajowego tamże. 17 stycznia 2016 roku uruchomiono go po raz kolejny – dla linii 402, a także zmieniono jego numer na 04.

3 września 2018 roku, w związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Marynarskiej, linię 402 skierowano do tymczasowego krańca Postępu, wobec czego zespół Wynalazek stracił status krańcowego, a także, tego samego dnia, po ponad dwóch latach przerwy, w zespole przywrócono funkcjonowanie przystanków tramwajowych, dla linii 1718 oraz 31.

18 kwietnia 2019 roku, w związku z kolejnym etapem modernizacji ul. Marynarskiej i związanym z tym wznowieniem ruchu na jezdni południowej tej ulicy na odcinku od węzła z trasą S79 do ronda Unii Europejskiej, wznowiono funkcjonowanie przystanku nr 04 który ponownie stał się przystankiem krańcowym dla linii 402, a także uruchomiono nowy przystanek nr 03 w nowej lokalizacji, przy ul. Marynarskiej.

Układ przystanków

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

Galeria

 

Advertisement