Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: ulica Postępu i zespół przystankowy Postępu-Baza Transportowa.

Schemat rozmieszczenia przystanków w zespołach "Postępu" oraz "Wynalazek"

Zespół przystankowy Postępu (nr 3250, rozkłady jazdy) – zespół przystanków autobusowych i tramwajowych, położony na Służewcu, w dzielnicy Mokotów, na skrzyżowaniu ul. Marynarskiej z ul. Postępu.

Historia

W związku z modernizacją trasy tramwajowej w ulicy Marynarskiej, 22 sierpnia 2016 roku, zawieszono działanie przystanków nr 03, 04 oraz 07.

17 października 2016 roku, w związku ze zmianą trasy objazdowej linii 402, zawieszono funkcjonowanie przystanku nr 05. W zamian, uruchomiono zastępczy przystanek nr 52, który zlokalizowany jest około 120 metrów za podstawową lokalizacją na tymczasowym wypłytowaniu.

4 sierpnia 2018 roku, w związku z wyłączeniem z ruchu jezdni północnej ul. Marynarskiej, zmieniono lokalizację przystanku nr 52 - nowa lokalizacja znajduje się przy południowej jezdni ul. Marynarskiej na pasie dzielącym, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Postępu, w kierunku węzła z trasą S79.

3 września 2018 roku, w związku z kolejnym etapem modernizacji ul. Marynarskiej i związanym z tym przełożeniem ruchu z jezdni południowej na jezdnię północną tej ulicy na odcinku od ronda Unii Europejskiej do węzła z trasą S79, zawieszono funkcjonowanie przystanku nr 01, zlikwidowano przystanek nr 52, w dotychczasowej lokalizacji, jednocześnie uruchamiając go w nowej lokalizacji, na północnej jezdni, a także uruchamiając nowy przystanek zastępczy nr 51. W tym samym czasie wznowiono funkcjonowanie przystanku nr 02, który znajduje się w nowej, docelowej lokalizacji, na północnej jezdni. Ponadto, tego samego dnia, po ponad dwóch latach przerwy, w zespole przywrócono funkcjonowanie przystanków tramwajowych, dla linii 1718 oraz 31.

18 kwietnia 2019 roku, w związku z kolejnym etapem modernizacji ul. Marynarskiej i związanym z tym wznowieniem ruchu na jezdni południowej tej ulicy na odcinku od węzła z trasą S79 do ronda Unii Europejskiej, wznowiono funkcjonowanie przystanku nr 01, w nowej, docelowej lokalizacji, jednocześnie likwidując tymczasowe przystanki nr 51 oraz 52.

Układ przystankowy

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

Advertisement