Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: Centrum Handlowe Ursynów.

Schemat rozmieszczenia przystanków w zespole „CH Ursynów”

Przystanek nr 01 (2014)

Przystanek nr 02 (2016)

Zespół przystankowy Centrum Handlowe Ursynów (nr 3292, rozkłady jazdy) – zespół przystanków autobusowych, położony na Ursynowie, w obrębie skrzyżowania ul. Płaskowickiej i ul. Roentgena tworzącego rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Historia

Kraniec, wówczas pod nazwą Ursynów Zachodni, został uruchomiony w latach 90. XX wieku, w związku z powstawaniem zabudowy na Starym Imielinie oraz wybudowaniem hipermarketu, wówczas skierowano tutaj linię CH Ursynów.

10 października 1998 roku skierowano tutaj z Ursynowa Południowego linię 195, która kończyła swój bieg, nadjeżdżając od strony ul. Roentgena, okrążały rondo i zatrzymywały się na przystanku nr 03. 1 sierpnia 2003 roku linia 195 została wydłużona wzdłuż ul. Płaskowickiej do pobliskiej pętli Natolin Północny i od tego czasu, aż do 1 października 2007 roku, w zespole żadna linia nie kończyła tutaj swojej trasy.

1 października 2007 roku skierowana została tutaj linia 185, która kończyła wcześniej trasę na Natolinie Północnym, i skierowana została do nowej pętli przy ul. Sójki. Ponadto, od 15 sierpnia do 22 października 2009 roku, w zespole trasę kończyły autobusy linii Z-9, które zostały skierowane tutaj z pętli PKP Jeziorki w związku z remontem ul. Karczunkowskiej.

4 maja 2021 zmieniono nazwę na obecną[1].

Układ przystanków

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

Galeria

Przypisy

Linki zewnętrzne

 

Advertisement