Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
ZS7 Czas jazdy (min):
min – max
45 – 50
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 153030 minut

Autobus Solaris Urbino 18 na linii ZS7 na pętli Falenica (2014)

Autobus Scania CN270UB na linii ZS7 na ul. Kołłątaja w Otwocku (2014)

Autobus Solaris Urbino 12 na linii ZS7 na pętli PKP Wawer (2014)

ZS7linia autobusowa zastępcza, która kursowała do tej pory dziesięciokrotnie.

Historia

Linia została uruchomiona 2 lipca 2014 roku na trasie z Falenicy do Otwocka (Orla) w zastępstwie za część pociągów SKM S1 i za Koleje Mazowieckie, które kursowały w wybranych kursach tylko do i ze stacji Warszawa Falenica. Linię obsługiwał ajent Mobilis.

Od 15 lipca 2014 linia została przedłużona do PKP Wawer w związku z pracami remontowymi na trasie Warszawa Wschodnia – Otwock. 1 września 2014 linię zlikwidowano w związku z końcem przebudowy torów na "linii otwockiej" i przywróceniem wcześniejszego kursowania linii S1 i pociągów Kolei Mazowieckich. Linię obsługiwali ajent Mobilis oraz ajent PKS Grodzisk Mazowiecki.

Linia kursowała po raz kolejny w dniach od 13 do 27 października na trasie z Wiatracznej przez Grochowską, Widoczną i Patriotów do Otwocka (Orla), zastępując część zawieszonych i skróconych kursów linii SKM S1. Linię obsługiwały zajezdnia autobusowa Stalowa i zajezdnia autobusowa Ostrobramska.

Po raz kolejny linia kursowała w dniach od 8 do 9 i od 15 do 16 listopada na trasie z PKP Wawer do Otwocka przez ciąg ulic przy torach "linii otwockiej" w związku z pracami torowymi na odcinku Warszawa Wschodnia – Otwock, zastępując wycofane kursy pociągów. Linię obsługiwał ajent PKS Grodzisk Mazowiecki.

Linia została uruchomiona po raz kolejny dnia 14 czerwca 2015 roku z Wiatracznej w związku z budową tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulic ŻegańskaZwoleńska w Międzylesiu oraz wymianą toru na odcinku Warszawa WawerWarszawa Falenica. Linia kursowała do 12 grudnia. Linię obsługiwały zajezdnia autobusowa Ostrobramska i zajezdnia autobusowa Woronicza.

Od 1 do 14 lipca 2019 roku[1] linia kursowała trasie WiatracznaOrla w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i zamknięciem jednego z torów na odcinku Warszawa FalenicaWarszawa Międzylesie.

Linia została po raz kolejny uruchomiona w okresie od 6 lipca do 14 sierpnia 2020 roku na trasie WiatracznaKupiecka w związku z pracami torowymi na trasie kolejowej nr 7 i ograniczeniem w ruchu pociągów.

Ostatnia trasa

z 14 sierpnia 2020 roku

Ulice

WiatracznaGrochowskaPłowieckaWidocznaLucernyMrówcza – droga bez nazwy – Patriotów (powrót: PatriotówOdeskaMrówcza) – PatriotówJózefów: Piłsudskiego – Otwock: Kołłątaja – Kupiecka - Otwock (Kupiecka)

Przystanki

K1.gif Wiatraczna
S1.gif Wiatraczna
S.gif Plac Szembeka
S.gif Żółkiewskiego
S.gif Gocławek
S.gif Płowiecka
S.gif Trakt Lubelski
S.gif PKP Wawer
S.gif Solidna
S.gif PKP Anin
S.gif Piechurów
S.gif PKP Międzylesie
S.gif Gruszy
S.gif Odeska
S.gif Montażowa
S.gif Pomologiczna
S.gif PKP Radość
S.gif Wielowiejska
S.gif Szachowa
S.gif PKP Miedzeszyn
S.gif Prasowa
S.gif PKP Falenica
G.gif Józefów:
S.gif Wąska
S.gif PKP Michalin
S.gif Cicha
S.gif PKP Józefów
S.gif Jarosławska
G.gif Otwock:
S.gif Świder-Kościół
S.gif Świder
S.gif Rzemieślnicza
K2.gif Kupiecka

Linki zewnętrzne

Przypisy


Advertisement