Ta strona zawiera informacje na temat haseł, informacji i danych jakie nie powinny znaleźć się na Warszawikii. Hasła i edycje zawierające poniżej wymienione rzeczy będą usuwane lub ich treść będzie zmieniana w ten sposób, aby tych regulacji nie naruszać.

Czym Warszawikia nie jest?

 1. Zbiorem biografii. Na Warszawikii opisujemy tylko osoby związane z Warszawą: te, które się tu urodziły i wychowały, uczyły się i studiowały, pracowały i dokonywały odkryć, zrobiły coś dla miasta. Nie opisujemy każdego patrona ulic - najlepiej wówczas dać tylko link do Wikipedii.
 2. Encyklopedią o aglomeracji warszawskiej - tylko o Warszawie. Nie piszemy więc artykułów ani nie tworzymy linków do podwarszawskich miejscowości, ulic i przystanków tam się znajdujących. Aby artykuł mógł zaistnieć na Warszawikii, musi być związany z Warszawą.

Dalsza część artykułu jest odpowiednio przystosowaną kopią podobnej strony na Wikipedii:

 1. Forum dyskusyjnym na każdy temat. Na stronach dyskusyjnych należy się w związku z tym ograniczać do dyskusji o pisaniu haseł. Dyskutować na inne tematy można ew. na osobistych stronach wikipedystów, ale najlepiej jest przenieść się z tego rodzaju dyskusjami na np. meta-wiki, lub do odpowiedniej grupy usenetu.
 2. Jakimkolwiek rodzajem tuby propagandowej, czy medium do propagowania swoich przekonań. Wszystkie artykuły pisane w Warszawikii powinny spełniać zasadę neutralnego punktu widzenia.
 3. Miejscem do krytykowania czyichś zachowań lub poglądów. Dotyczy to zwłaszcza haseł biograficznych. Nawet hasło o zbrodniarzach czy przestępcach powinny spełniać warunki neutralnego punktu widzenia.
 4. Miejscem dla umieszczania twórczości osobistej. Piszemy tutaj hasła dotyczące Warszawy, a nie czyjeś osobiste poglądy na miasto czy innego rodzaju twórczość artystyczną.
 5. Miejscem na publikacje własnych prac naukowych czy wyników badań
 6. Kolekcją odnośników (linków) - zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Odnośniki umieszczane w hasłach powinny stanowić ich integralną część, a nie prosty spis miejsc, do których warto by jeszcze zajrzeć. Niemniej, jeden, dwa odnośniki na końcu hasła do szczególnie interesujących stron poszerzających wiedzę z danego tematu są do przyjęcia.
 7. Miejscem do tworzenia swojej osobistej strony WWW lub miejscem do przechowywania swoich osobistych plików. Jeśli szukasz bezpłatnego miejsca na umieszczenie swojej osobistej strony www, to polecamy Onet, Wirtualną Polskę, Interię, Polbox i inne tego rodzaju firmy.
 8. Miejscem do reklamowania. Dotyczy to zarówno reklamy komercyjnej jak i wszelkiego innego rodzaju. Nie oznacza to, że nie wolno pisać artykułów o np.: konkretnych sklepach jak np.: Kajet czy Pizza Hut, o ile artykuł ten nie ma charakteru reklamowego i spełnia reguły neutralnego punktu widzenia.
 9. Miejscem do wpisywania rzeczy uznawanych przez autora za zabawne. Tworzymy encyklopedię - w treści artykułów nie ma miejsca na żarty. Dla celów satyrycznych stworzone zostały humorystyczne wikie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.