Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy przystanku kolejowego. Zobacz też: Osiedle Rakowiec oraz Zespół przystankowy PKP Rakowiec.

Perony przystanku

Pochylnie dla niepełnosprawnych

Warszawa Rakowiec – przystanek kolejowy obsługiwany przez Koleje Mazowieckie i Szybką Kolej Miejską (linie S2, S3 i S30) położony w pobliżu wiaduktu ulicy Grójeckiej. Znajduje się on na 8 kilometrze linii kolejowej nr 8 łączącej Warszawę Zachodnią z Krakowem Głównym. Widnieje na liście przystanków Zarządu Transportu Miejskiego (nr 4917, rozkłady jazdy).

Przystanek posiada dwa równoległe perony, każdy z jedną krawędzią peronową, zadaszone wiatami. Na przystanku działa kasa biletowa, nie ma poczekalni. Z wiaduktu ulicy Grójeckiej na perony prowadzą schody oraz windy. Przystanek przeszedł generalny remont na przełomie 2007 i 2008 roku, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 8, zaś w 2013 roku zainstalowano nowe windy.

Z przystanku można dojechać elektrycznymi pociągami podmiejskimi m.in. do: Śródmieścia, Piaseczna, Warki, Radomia i Skarżyska-Kamiennej.

Do przystanku kolejowego Warszawa Rakowiec można dojechać wszystkimi liniami komunikacyjnymi zatrzymującymi się w zespole przystankowym PKP Rakowiec.


Advertisement