Perony przystanku

Warszawa Aleje Jerozolimskie – przystanek kolejowy i posterunek odgałęźny, obsługiwany przez Koleje Mazowieckie i Szybką Kolej Miejską (linie S2) położony w pobliżu wiaduktu Alej Jerozolimskich. Znajduje się on na 6 kilometrze linii kolejowej nr 8 łączącej Warszawę Zachodnią z Krakowem Głównym. Znajduje się na liście przystanków Zarządu Transportu Miejskiego (nr 4913, rozkłady jazdy).

Przystanek posiada dwa równoległe perony, każdy z jedną krawędzią peronową, zadaszone wiatami. Na przystanku nie ma kas biletowych ani poczekalni. Z wiaduktu Alej Jerozolimskich na perony prowadzą schody oraz windy. Przystanek został oddany do użytku w lipcu 2008 roku, powstał w związku z modernizacją linii kolejowej nr 8. Od przystanku odchodzi linia kolejowa nr 510 towarowa, łącząca ją ze stacją Warszawa Główna Towarowa. Równolegle do przystanku położony jest przystanek Warszawskiej Kolei Dojazdowej Warszawa Aleje Jerozolimskie

Z przystanku można dojechać elektrycznymi pociągami podmiejskimi m.in. do: Śródmieścia, Piaseczna, Warki, Radomia i Skarżyska-Kamiennej.

Do przystanku kolejowego Warszawa Aleje Jerozolimskie można dojechać wszystkimi liniami komunikacyjnymi zatrzymującymi się w zespole przystankowym PKP WKD Aleje Jerozolimskie.


Linia kolejowa nr 8 (Warszawa Zachodnia — Kraków Główny)
Warszawa ZachodniaWarszawa Aleje JerozolimskieWarszawa Rakowiec
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.