Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Ulica Ustronie – ulica na Moczydle w dzielnicy Ursynów, częściowo ogólnodostępna, a częściowo położona na zamkniętym osiedlu. Jest kontynuacją nienazwanej ulicy odchodzącej od ul. Wełnianej, łączy ją z ul. Batystową. Przecina ul. Kabacki Zakątek, przechodzi pomiędzy budynkami nr 1 i nr 3.

Ulica powstała pod koniec lat 90. XX wieku – w 2000 roku Rada Gminy Warszawa-Ursynów opiniowała projekt uchwały o nadaniu jej nazwy Ustronie[1]. Początkowo była połączona tylko z ulicą Batystową, jednak w wyniku nieporozumień między wspólnotami mieszkaniowymi przejazd został zagrodzony w 2001 roku. Wytyczono wówczas prowizoryczną drogę gruntową na przedłużeniu ul. Ustronie na północ do ul. Wełnianej.

Miasto wystąpiło o przyznanie mu praw do tego odcinka, jednak sąd przyznał prawa do gruntu pobliskim działkowiczom[2]. Ziemia została wykupiona za fundusze zaoszczędzone w przetargu na przebudowę ul. Wełnianej na przełomie 2012 i 2013 roku[3], a między 2013 a 2014 roku prowizoryczną drogę wybrukowano.

W 2014 roku, na wniosek BGiK, Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego pozytywnie zaopiniowała przypisanie nazwy Ustronie do nowo wybudowanego przedłużenia ulicy[4].

Do ulicy Ustronie przypisane są domy z numerami od 3 do 15 po stronie nieparzystej oraz posesja numer 12 po stronie parzystej. Wszystkie budynki znajdują się na terenie osiedli zamkniętych. Od ulicy możliwy jest także wjazd na posesję z adresem Kretonowa 18. Przy ul. Ustronie nie mieszczą się żadne obiekty użyteczności publicznej.

Ulicą Ustronie nie kursują linie komunikacji miejskiej. Najbliżej zlokalizowany przystanek to Rybałtów.

Ciekawostki

Linki zewnętrzne

Galeria

Przypisy

  1. Stanowiska Rady Dzielnicy Ursynów, Stanowisko Rady Gminy w sprawie projektu uchwały Rady m. st. Warszawy w sprawie nadania nazwy "Ustronie" ulicy bez nazwy, 25 lipca 2000 r. Dostęp 12 maja 2015 r.
  2. Osiedle na Kabatach bez dojazdu?, NaszUrsynow.pl, 13 czerwca 2010 r. Dostęp 12 maja 2015 r.
  3. Brukują ulice na Ursynowie. Ale nowych dróg nie będzie, Jarosław Osowski, Gazeta Wyborcza Warszawa, 30 listopada 2012 r. Dostęp 12 maja 2015 r.
  4. Protokół z posiedzenia Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy, s. 8
  5. Ulica Ustronie. Ulice Twojego Miasta, dostęp: 15 maja 2017
Advertisement