Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Ulica Staniewicka – długa na około 650 metrów ulica na osiedlu Bródno, na Targówku. Ciągnie się wzdłuż ul. Odrowąża. Posiada po jednym pasie w każdym kierunku.

Ulica Staniewicka rozpoczyna swój bieg od ul. Pożarowej. Nie przecina żadnej ulicy i kończy swój bieg na skrzyżowaniu z ulicą Odrowąża przy Cmentarzu Bródnowskim.

Powstanie ulicy w tym miejscu planowano już w okresie międzywojennym - istniały bowiem plany przedłużenia ul. Oliwskiej do przebitej między cmentarzami ul. Rzeszowskiej, a więc w śladzie dzisiejszej ul. Staniewickiej, jednak nieco na zachód. Ulica powstała w latach 60. XX wieku w czasie zagospodarowywania zachodniej pierzei ulicy Odrowąża - jej część zajęły wówczas ogródki działkowe, wytyczono wtedy też ulice Pożarową i Staniewicką właśnie, a tereny przy nich przeznaczono na magazyny i zaplecze kolejowe.

Przy ulicy Staniewickiej 3 do niedawna istniała zajezdnia autobusowa Pożarowa. Obecnie przy ulicy mieszczą się biura oraz zakłady przemysłowe i budowlane, a pod numer 5 mieści się podstacja tramwajowa "Staniewicka".

Advertisement