Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Ulica Jana Rosoła – główna arteria na Ursynowie, łącząca ulice Ciszewskiego na północy z Wąwozową na południu.

Historia

W 2018 poszerzono odcinek ulicy Rosoła od ul. Jeżewskiego do ul. Wąwozowej do dwóch pasów w kierunku centrum (w kierunku Lasu Kabackiego zrobiono to w wakacje 2019).

12 grudnia 2018 uruchomiono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ulicami Relaksową i Wąwozową.

Przebieg

Ulica Rosoła na wysokości skrzyżowania z ul. Indiry Gandhi

<place lat="52.14600680" lon="21.06263930" /> Ulica Rosoła rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Ciszewskiego i aleją Rodowicza "Anody", po czym przecina ulice: Indiry Gandhi, Nugat, Panoramiczną, Wesołą, Płaskowickiej, Migdałową, Pachnącą, Pietraszewicza, Mandarynki, Belgradzką, Lokajskiego, Przy Bażantarni, Nowoursynowską, Jeżewskiego i Kiepury.

Kończy swój bieg na skrzyżowaniu z ul. Wąwozową, jej przedłużeniem jest ul. Relaksowa.

Przedłużenia Rosoła na północ i południe

W wyniku zmiany nazwy odcinka ul. Rosoła od Ciszewskiego do Doliny Służewieckiej powstała aleja Rodowicza (w 2005 roku), a od Wąwozowej do Kabackiejulica Relaksowa. Krótki, południowy odcinek ul. Rosoła stanowi granicę pomiędzy Kabatami i osiedlem Stare Kabaty.

Patron

Patronem ulicy jest Jan Rosół, pseudonimy "Ojciec" i "Stary", dziewiętnastowieczny socjalista, uczestnik powstania styczniowego, współorganizator Socjaldemokracji Królestwa Polskiego, przekształconej później w Socjaldemokrację Królestwa Polskiego i Litwy.

Najważniejsze obiekty

6 października 2016 roku, na Kabatach przy ul. Rosoła 18, otwarto sklep niemieckiej marki Lidl – budowa rozpoczęła się w kwietniu.

Galeria

Advertisement