Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Ulica Relaksowa – ulica na Kabatach.

Historia

Można ją zobaczyć na zdjęciach lotniczych wykonanych w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku[1], kiedy stanowiła przedłużenie ul. Rosoła, przebiegała nieznacznie przesunięta na wschód i płynnie przechodziła w ul. Nowoursynowską.

W przebiegu zbliżonym do aktualnego, znajduje się już na planie Unicartu z 1993 roku[2]. Ulica stanowi zachodnią granicę ursynowsko-wilanowskiego osiedla Stare Kabaty.

W 2018 została wyremontowana na odcinku od Wąwozowej do Rosnowskiego. Zyskała po dwa pasy w każdym kierunku. Od 15 do 22 maja zamknięte było skrzyżowanie z Wąwozową[3], objazd w kierunku Natolina poprowadzono al. Komisji Edukacji Narodowej.

Od 24 września 2018 ulicą kursują autobusy do Piaseczna, Góry Kalwarii, Wilanowa i Mokotowa. Wzdłuż ul. Relaksowej uruchomiono dwa przystanki należące do zespołów Wąwozowa i Rosnowskiego[4].

W 2018 została także włączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicami Rosnowskiego i Wąwozową.

Przebieg

Rozpoczyna się na północy przy skrzyżowaniu ul. Wąwozowej z ul. Rosoła. Następnie przecina ulice Nad Wąwozem, Chodorowskiego, Kulisiewicza, Rosnowskiego (dwupasmowa i dwujezdniowa „wylotówka” do Wilanowa), Jeża i Iwanowa-Szajnowicza. Kończy się skrzyżowaniem z ul. Kabacką.

Na całej jej długości przebiega ścieżka rowerowa.

Galeria

Przypisy

Advertisement