Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy ulicy. Zobacz też: Zespół przystankowy Radarowa.

Ulica Radarowa – ulica na Okęciu, w dzielnicy Włochy, łącząca ul. 1 Sierpnia i 17 Stycznia.

Rozpoczyna się od skrzyżowania z ul. 1 Sierpnia jako przedłużenie na południe nienazwanej ulicy osiedlowej. Następnie krzyżuje się kolejno z al. Dwudziestolatków i ulicami Lechicką, Hynka (bez ciągłości przejazdu – w pasie zieleni między jezdniami ul. Hynka pozostały opaski z płyt betonowych świadczące o dawnej możliwości przejazdu Radarową na wprost przez skrzyżowanie), Tapicerską, i Pilchowicką, aby zakończyć bieg na skrzyżowaniu z ul. 17 Stycznia.

Otoczenie ulicy stanowią głównie domy jednorodzinne, a w północnej części wielorodzinne bloki mieszkalne. Przy Radarowej mieszczą się także:

Nazwa Radarowa została nadana ulicy w 1960 r.[1], zastępując wcześniejszą, Władysława Warneńczyka (por. ulica Władysława Warneńczyka na Woli). Ślad po dawnym patronie pozostał w nazwie ROD im. Władysława Warneńczyka, założonego w 1956 roku[2].

Przypisy

  1. Handke, Kwiryna, Słownik nazewnictwa Warszawy. Warszawa, Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy, 1998, s. 307. ISBN 83-86619-97X
  2. Postępowania sądowe wobec ROD warszawskich wszczęte przez Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Związek Działkowców. Dostęp 31 maja 2015 r.
Advertisement