Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Ulica Oczary to 400-metrowa ulica, położona w dzielnicy Białołęka na obszarze MSI Nowodwory.

Ulica po wyjściu z ulicy Książkowej krzyżuje z nienazwaną ulicą, przechodzi obok ul. Pasłęckiej i kończy się skrzyżowaniem z ulicą Ordonówny. Jej przedłużeniem po drugiej stronie ul. Ordonówny jest ulica Ćwiklińskiej. Przy ulicy znajdują się dwie prywatne posesje z adresami od ul. Książkowej, a pod jedynym adresem, Oczary 9, znajduje się pobliski blok (widoczny na zdjęciu po lewej stronie) przy nienazwanej odnodze ul. Książkowej.

Południowa część ulicy ma nawierzchnię z płyt betonowych, a pozostała - gruntową. Ulica uzyskała swoją nazwę wraz z pobliską ul. Zagaje 13 maja 2004 roku. Nazwa ulicy pochodzi od oczaru, rośliny z rzędu skalnicowych, przedstawiciela rodziny oczarowatych.

W planie zagospodarowania przestrzennego Nowodworów Południowych ulica widnieje jako droga publiczna lokalna ze ścieżką rowerową i przystankami autobusowymi, a wolne działki przy ulicy przeznaczono na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz na budynki oświatowe (przy ul. Ordonówny). Ulica ma wychodzić z ronda łączącego ulice Oczary, Książkową i Mehoffera, krzyżować z ul. Pasłęcką i kończyć się na ul. Ordonówny. W początkowej wersji planu ulica miała krzyżować z odnogami ul. Książkowej: A4.4. KPj oraz tą, przy której stoi blok (7.1. KD-D) oraz z jej przedłużeniem (7.2. KD-D), jednak po przedstawieniu uwag zdecydowano się na końcu A4.4 KPj i 7.1. KD-D utworzyć zawrotkę z wjazdem wyłącznie od ul. Książkowej, a 7.2. skrócić do Rowu Winnickiego.

Advertisement