ulica 3-6
Międzyparkowa
Miedzyparkowa.jpg
ul. Międzyparkowa
Dzielnica: Śródmieście
Okres powstania: 1935 rok
Długość: 425 m
Google MapsOpen Street Map

Ulica Międzyparkowa – długa na około 425 metrów ulica położona w północnym Śródmieściu. Biegnie od ulicy Bonifraterskiej do Słomińskiego. Ulicą odbywa się ruch autobusowy – kursują nią linie zjeżdżające z Bonifraterskiej w kierunku mostu Gdańskiego oraz z Mickiewicza na Bonifraterską, omijając zamknięty odcinek tej ulicy. Ulica tworzy także kryterium uliczne dla linii autobusowych kończących trasę w zespole Konwiktorska. Wzdłuż ulicy biegną tory tramwajowe łącznika Andersa-Słomińskiego.

Otoczenie ulicy tworzy głównie zieleń parków Kusocińskiego i Traugutta. Stąd wzięła się nazwa ulicy – tworzy ona bowiem wyraźną granicę między tymi dwoma parkami.

Ulica Międzyparkowa powstała w 1935 roku, wraz z okolicznymi parkami. Wcześniej w jej miejscu znajdowały się pozostałości umocnień Cytadeli. Zanim powstała dzisiejsza ulica Słomińskiego z mostem Gdańskim, ulica była główną aleją w parku Traugutta i nie nosiła żadnej nazwy. Obecna nazwa ulicy pojawia się na planach Warszawy w 1957 roku, równocześnie z oddaniem do użytku ulicy Mariana Buczka.

Wzdłuż ulicy w lipcu 2008 roku wytyczono obustronne pasy rowerowe. W marcu 2010 roku kibice Polonii Warszawa wyszli z inicjatywą, aby nadać ulicy imię Władysława Szczepaniaka, znanego piłkarza[1].

Najważniejsze obiekty

Galeria

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.