Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Tablica MSI na Jedwabnej

Ulica Jedwabna – 150-metrowa ślepa uliczka w dzielnicy Ursynów, na osiedlu Moczydło, w obszarze MSI Natolin, odchodząca na południe od ul. Wełnianej.

Ulica nie posiada żadnych przecznic. Odchodzi na południe od ul. Wełnianej, stanowiąc kontynuację ul. Jaworowej, biegnie równolegle do ul. Moczydłowskiej i kończy się ślepo w okolicach ul. Kabacki Zakątek oraz posesji z adresem Moczydłowska 30b położonej w dawnej rezerwie terenu pod przedłużenie ul. Pileckiego[1]. Jest odgrodzona od ul. Wełnianej bramą.

Droga (gruntowa) powstała w tym miejscu między 2007[2] a 2008 rokiem[3]. Nazwę Jedwabna nadano jej w 2010 roku w nawiązaniu do okolicznych ulic nazwanych od materiałów tekstylnych, np. Kretonowej, Wełnianej[4].

Zabudowa ulicy składa się z trzech domów jednorodzinnych z numerami parzystymi od 2 do 6 i jednego domu jednorodzinnego w budowie (bez numeru) po stronie parzystej. Nie ma zabudowy po stronie nieparzystej. Przy ulicy nie mieszczą się żadne obiekty użyteczności publicznej. W bezpośrednim sąsiedztwie ulicy znajduje się oczko wodne Moczydło 2 i Las Kabacki[1].

Ulicą Jedwabną nie kursują linie komunikacji miejskiej. Najbliższe przystanki to Małej Łąki (brak utwardzonego dojścia), Rybałtów i Osiedle Wyżyny. Wzdłuż ulicy nie przebiega ścieżka rowerowa.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Mapa Warszawy, Urząd m.st. Warszawy. Dostęp 9 maja 2015 r.
  2. Drogi nie ma na zdjęciach satelitarnych z 27 marca 2007 r., dostępnych w zakładce zdjęcia historyczne programu Google Earth. Dostęp 11 maja 2015 r.
  3. Obecność drogi na zdjęciach lotniczych z 2008 r. Mapa Warszawy serwis historyczny, Urząd m.st. Warszawy. Dostęp 28 kwietnia 2015 r.
  4. Protokół nr LVII/2010 z LVII Sesji Rady Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy. Dostęp 9 maja 2015 r.
Advertisement