Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy ulicy. Zobacz też: Zespół przystankowy Łabiszyńska.

Ulica Łabiszyńska – długa na około 650 metrów ulica położona na osiedlu Bródno, w dzielnicy Targówek oraz fragmentem na Brzezinach na Białołęce. Ciągnie się od ul. Kondratowicza na południu do ul. Kopijników na północy. Posiada po jednym pasie w każdym kierunku.

Ulica powstała w latach 60. XX wieku w czasie zabudowy osiedla Bródno. Do lat 90. kończyła się na ul. Toruńska, a przy budowie Trasy Armii Krajowej ulica uzyskała przedłużenie do ul. Kopijników.

Ulica Łabiszyńska rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ul. Kondratowicza, przy parku Bródnowskim. Przecina ulicę Suwalską, krzyżuje z Łojewską i Turmoncką, po czym przechodzi pod wiaduktem ul. Toruńskiej, tworząc rondo z jej drogami bocznymi. Następnie dochodzi do ul. Kopijników, gdzie kończy swój bieg.

W latach 2009-2012 przeprowadzono przebudowę skrzyżowania Trasy Armii Krajowej i ul. Łabiszyńskiej w ramach przebudowy trasy. Wcześniej ulice tworzyły jednopoziomowe skrzyżowanie, co było spowodowane oszczędnościami podczas przebudowy ulicy – zrezygnowano wówczas z budowy estakad nad rondem.

Najważniejsze obiekty

  • Łabiszyńska 10 – Urząd pocztowy nr 9
  • Łabiszyńska 20 – Ośrodek Sportu i Rekreacji Targówek
  • Łabiszyńska 20 – Pływalnia "Polonez"
  • Łabiszyńska 25 – Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie
Advertisement