Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

Sala Kongresowa

Sala Kongresowa

Sala Kongresowa – sala widowiskowa w Pałacu Kultury i Nauki, w której odbywają się największe uroczystości, gale i imprezy. Cechuje się dobrą akustyką.

Zachowała oryginalny wystrój i wyposażenie wnętrz, głównie w stylu socrealistycznym, choć niektórzy historycy sztuki znajdują tu też elementy art déco. W czasach PRL odbywały się tu wiece partyjne, ale także koncerty, m.in. w roku 1967 zagrali tu Rolling Stones, co było jednym z pierwszych koncertów zachodniej grupy muzycznej za żelazną kurtyną. We wrześniu 2006 w Sali Kongresowej odbyła się finałowa gala wyborów Miss World 2006, a w lutym 2010 roku losowanie grup eliminacyjnych Euro 2012.

Planowana w 2006 roku przebudowa Sali Kongresowej na teatr muzyczny, wiążąca się ze zniszczeniem oryginalnego wystroju i wyposażenia, była jedną z przyczyn wpisania Pałacu Kultury na listę zabytków. Dnia 8 marca 2008 Sala Kongresowa została zamknięta z przyczyn technicznych. Wiceprezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki, dyrektor ds. technicznych Krzysztof Markowski poinformował, że w Sali Kongresowej doszło do awarii urządzeń scenicznych, na co wykazały wstępne oględziny. Później wznowiono przedstawienia i powrócono do tematu remontu, jednak odpowiednie przetargi rozpisano dopiero pod koniec grudnia 2013 roku, a prace rozpoczęto w czerwcu 2014 roku. Potrwają one około dwa i pół roku.

Podsumowanie:

  • 2880 miejsc na 3 poziomach
  • Kilkanaście mniejszych pokoi do spotkań
  • 2500 m² kuluarów
  • Możliwość organizacji imprez towarzyszących (bankietów, wystaw)
  • Pełne wyposażenie (nagłośnienie, oświetlenie, urządzenia sceniczne)
  • Tłumaczenie symultaniczne
  • Wygodne garderoby i zaplecze techniczne
  • Recepcja VIP
  • Ekran panoramiczny
  • Nagłośnienie w kuluarach

Jest to rozległy kompleks centrum kongresowego. Sala z balkonami, lożami i amfiteatrem mieści 2880 osób. Duże foyer pozwala na zorganizowanie wystawy lub bankietu. W najbliższym sąsiedztwie dwie sale konferencyjne Mickiewicza i Puszkina, każda na 80 osób oraz towarzyszące im 12 mniejszych saloników dla grup do 20 osób, a także pomieszczenia dla VIP-ów. Połączenie Sali Kongresowej i znajdujących się w jej kompleksie mniejszych sal z głównymi powierzchniami wystawienniczymi na II, IV i VI piętrze nie stanowi trudności, pozwalając na dostosowanie układów i aranżacji do indywidualnych potrzeb klienta.

W Sali Kongresowej występowała Marlena Dietrich, zespoły takie jak Procol Harum i Rolling Stones, odbywają się tu od lat przyciągające duże grono miłośników koncerty jazzowe, a także zamknięte kongresy tak znanych firm jak Microsoft, ING, Commercial Union, Zepter International.

Linki zewnętrzne

Advertisement