SWPS logo v1a.jpg

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołecznyniepubliczna uczelnia wyższa, której siedziba znajduje się przy ul. Chodakowskiej 19/31 na Pradze-Południe.

Historia

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996, zajmując zabudowania Fabryki Aparatów Elektrycznych Kazimierza Szpotańskiego przy ul. Chodakowskiej.

Stan obecny

Zgodnie ze stanem na 2013 rok kształci ponad 13,5 tysiąca studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Prawa i Nauk Społecznych oraz Wydziale Kulturoznawstwa i Filologii (w Warszawie), a także 4 wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu, w Sopocie, w Katowicach i w Poznaniu), studiach podyplomowych i doktoranckich. Studenci studiów licencjackich i magisterskich mają do wyboru kilkanaście kierunków studiów.

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny posiada pięć uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora w czterech dyscyplinach: kulturoznawstwo, prawo, psychologia i socjologia, a także trzy uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia (w Warszawie i we Wrocławiu) oraz w dyscyplinie kulturoznawstwo.

Rankingi

Jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni humanistycznych w Polsce. W rankingu „Perspektyw" w latach 2016-2019 stale zajmowała drugie miejsce (za Akademią Leona Koźmińskiego). W ogólnopolskim rankingu „Perspektyw" w 2019, obejmującym zarówno szkoły publiczne, jak i niepubliczne, zajęła 36. miejsce.

Źródło: Ranking uczelni akademickich i ranking uczelni niepublicznych za rok 2019 wg „Perspektyw"

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.