303 | Czas jazdy (min): min – max 34 – 35 |
co 30 – 30 – – minut |
303 – linia autobusowa zwykła okresowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Cmentarza Północnego-Bramy Głównej na Plac Wilsona. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Stalowa.
Historia[]
Linia "303" została uruchomiona 2 września 1996 roku, w celu odciążenia linii 111, wówczas zaczęła kursować na trasie z Placu Piłsudskiego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Saską, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa i Umińskiego na Gocław.
W 1999 roku doszło do połączenia z linią 495, w wyniku którego linia "303" zaczęła kursować spod Huty przez Kasprowicza, Słowackiego, Mickiewicza, Bonifraterską, Miodową i dalej od ul. Krakowskie Przedmieście na Gocław. Linia została w 2003 roku skierowana przez Popiełuszki, al. Jana Pawła II i Stawki z powodu zamknięcia ul. Słowackiego w związku z budową stacji metra Plac Wilsona, i trasę tę uznano za stałą pod zakończeniu prac.
W kolejnych latach trasa ta nie ulegała większym zmianom, nie licząc tymczasowych korekt w związku z pracami remontowymi, w końcu została zawieszona w czerwcu 2007 roku w związku z "koniecznością racjonalnego dysponowania posiadanym taborem", a oficjalna likwidacja nastąpiła 1 października 2007 roku. W tym okresie obsługę zapewniała Zajezdnia autobusowa Ostrobramska i Zajezdnia autobusowa Redutowa.
Ponowne uruchomienie linii "303" nastąpiło 21 czerwca 2009 roku, została ona wówczas skierowana na trasę z Cmentarza Północnego-Bramy Głównej przez Wóycickiego, Pułkową, Marymoncką, Przy Agorze, Kasprowicza, Oczapowskiego, Żeromskiego, Perzyńskiego, Broniewskiego oraz Krasińskiego na Plac Wilsona.
7 stycznia 2019 roku, na wniosek dzielnicy Bielany, zmieniono trasę linii "303"; od tego momentu linia ta kursuje al. Reymonta dwukierunkowo, a nie jak do tej pory dodatkowo przez ul. Przybyszewskiego.
Trasa podstawowa[]
ostatnio zmieniana 7 stycznia 2019 roku
Ulice[]
Cmentarz Północny-Brama Główna – Wóycickiego – Żubrowa – Dankowicka – Dzierżoniowska – Pułkowa – Marymoncka – Przy Agorze – Kasprowicza – al. Reymonta – Żeromskiego – Perzyńskiego – Broniewskiego – Krasińskiego – Plac Wilsona
Przystanki[]
Cmentarz Północny-Brama Główna
Cmentarz Północny-Brama Główna
Cmentarz Północny-Brama Północna
Dankowicka
Tułowicka
Żubrowa-UKSW
Anny Jagiellonki
Dzierżoniowska
Muzealna
Prozy
Cmentarz Włoski
Przy Agorze
Wrzeciono
Sokratesa
Metro Wawrzyszew
Metro Wawrzyszew
Schroegera
Andersena
Przybyszewskiego
Bielany-Ratusz
Perzyńskiego
Magiera
Rudnickiego
Romaszewskiego
Park Olszyna
Włościańska
Sady Żoliborskie
księdza Popiełuszki
Suzina
Plac Wilsona
Plac Wilsona
Linki zewnętrzne[]
Linie autobusowe zwykłe okresowe ZTM |
Kursujące: 303 • 305 • 308 • 311 • 314 • 317 • 319 • 320 • 326 • 331 • 332 • 338 • 339 • 340 • 349 • 356 • 379 |