Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
N37 Czas jazdy (min):
min – max
34 – 42
Częstotliwość: (dni robocze – dni wolne)
co 3020-30 minut

Autobus Solaris Urbino 18 na linii N37 na ul. Bartóka (2015)

N37linia autobusowa nocna (rozkład jazdy), która powstała podczas VII nocnej rewolucji linia, kursująca z Dworca Centralnego na Osiedle Kabaty. Linię obsługują zajezdnia autobusowa Woronicza, zajezdnia autobusowa Kleszczowa i zajezdnia autobusowa Stalowa.

Historia

Autobus Jelcz M121M na linii N37 na ul. Belgradzkiej (2008)

Linia została utworzona nocą z 31 maja na 1 czerwca 2007 roku w ramach tzw. VII nocnej rewolucji, została skierowana na Ursynów śladem dawnej linii 607 na trasę Dworzec CentralnyOsiedle Kabaty przez ul. Puławską i wschodnią część Ursynowa-Natolina. Od tego czasu ani razu nie zmieniła trasy, jednakże na początku 2013 roku, na wniosek części mieszkańców ul. Lanciego, przygotowano ankietę w sprawie wycofania linii z tejże ulicy i skierowania ją na inną trasę[1] – w internetowej ankiecie na stronie urzędu dzielnicy zwyciężył wariant z przeniesieniem linii na równoległą na danym odcinku al. Komisji Edukacji Narodowej[2], lecz ostatecznie zmiany nie zostały wprowadzone.
5 listopada 2018 roku, z powodu zamknięcia fragmentu ulicy Rosoła od ul. Jeżewskiego do ul. Wąwozowa autobusy linii "N37" jadące w kierunku Dworzec Centralny jechały od razu aleją Komisji Edukacji Narodowej do przystanku Raabego, a potem na starą trasę - przystanek Lokajskiego. [3].
9 listopada 2018 roku, w związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Płaskowickiej oraz Lanciego, zmieniono trasę linii "N37". Od tego momentu, linia, dojeżdżając do skrzyżowania ul. Rosoła oraz ul. Belgradzkiej jedzie prosto, do skrzyżowania ul. Płaskowickiej i Rosoła, gdzie na ulicy Płaskowickiejwraca na swoją podstawową trasę[4].

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 5 listopada 2018 roku

Ulice

Dworzec CentralnyEmilii PlaterAleje Jerozolimskie (powrót: Aleje Jerozolimskieal. Jana Pawła II) – MarszałkowskaWaryńskiegoPuławska (powrót: PuławskaMarszałkowska) – PuławskaWałbrzyskaal. Harcerzy Rzeczypospolitejal. Komisji Edukacji NarodowejBartokaJastrzębowskiegoal. Komisji Edukacji NarodowejCiszewskiegoRosołaIndiry GandhiCynamonowaPłaskowickiejLanciegoBelgradzkaRosołaWąwozowaal. Komisji Edukacji NarodowejOsiedle Kabaty

Przystanki

Tablica boczna (2015)

Autobus MAN NG363 Lion's City G na linii N37 na pętli Dworzec Centralny (2014)

K1.gif Dworzec Centralny
S.gif Centrum
Ż.gif Hoża
Ż.gif Plac Konstytucji
R1.gif
Ż2R.gif Metro Politechnika
Ż2R.gif DS Riviera
Ż1R.gif Plac Zbawiciela
Ż1R.gif Litewska
R2.gif
Ż.gif Plac Unii Lubelskiej
Ż.gif Rakowiecka
Ż.gif Dworkowa
Ż.gif Morskie Oko
Ż.gif Park Dreszera
Ż.gif Malczewskiego
Ż.gif Królikarnia
Ż.gif Bukowińska
Ż.gif Metro Wilanowska
Ż.gif Aleja Lotników
Ż.gif Metro Służew
Ż.gif Bacha
Ż1.gif Koncertowa
S2.gif Koncertowa
S1.gif Metro Ursynów
Ż2.gif Metro Ursynów
Ż.gif Ursynów Północny
Ż.gif Metro Stokłosy
Ż.gif Ursynów Południowy
Ż.gif Strzeleckiego
Ż.gif Teligi
Ż.gif Grzegorzewskiej
Ż.gif Płaskowickiej
Ż.gif Mandarynki
Ż.gif Belgradzka
Ż.gif Lokajskiego
Ż.gif Kiepury
Ż.gif Wąwozowa
Ż.gif Zaruby
Ż.gif Metro Kabaty
K2.gif Osiedle Kabaty

Ciekawostki

  • Artykuł o linii ,,N37" był pierwszym na Warszawikii artykułem o linii komunikacyjnej, gdzie opisane były wszystkie ulice, którymi ona kursuje. Stało się to 2 stycznia 2008 roku po dodaniu ostatniego brakującego artykułu o ul. Beli Bartoka.

Przypisy

Linki zewnętrzneAdvertisement