Maxibus – historyczna linia autobusowa hipermarketowa (zarchiwizowany rozkład jazdy), która kursowała na trasach z Osiedla Kabaty, Dworca Wileńskiego, Grodziska Mazowieckiego i Grójca do centrum handlowego Maximus w Wolicy. Linię obsługiwał ajent PKS Grodzisk Mazowiecki.
Historia[]
Linia została uruchomiona dnia 12 stycznia 2005 roku i połączyła centrum handlowe "Maximus" z Aleją Zieleniecką, Osiedlem Kabaty oraz Ursusem-Niedźwiadkiem. Czwarty kurs przebiegał z Żyrardowa przez m.in. Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Nadarzyn i Brwinów.
W 2008 roku wycofano linię z Ursusa, a rok później – skrócono linię z Kabat do Piaseczna oraz z Pragi na Okęcie, z zachowaniem kursów wariantowych. W 2011 roku wycofano się ze zmian i linie wróciły na Kabaty oraz Pragę Północ.
Od 2014 do końca realizowała także kursy z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa. W 2014 linia kursowała też na trasie Grójec-CH Maximus.
1 grudnia 2015 została zlikwidowana na wszystkich trasach. Nastąpiło to po wypowiedzeniu umowy z przewoźnikiem przez nowego właściciela dawnego CH Maximus, firmę Ptak.
Ostatnia trasa[]
Kursy z Ursynowa[]
Osiedle Kabaty¹
Metro Kabaty
Metro Natolin
Natolin Północny
Pileckiego
Ursynów Zachodni
Mysiadło:
Mysiadło
Piaseczno:
Lamina
Szkolna
Wojska Polskiego
Stara Iwiczna:
Nowa
Lesznowola:
Szkolna
Lesznowola
Magdalenka:
Magdalenka
Wolica:
Maximus
¹Pomimo, że wg rozkładu pierwszym przystankiem na trasie było Metro Kabaty, rozkład jazdy znajdował się także na pętli autobusowej Osiedle Kabaty.
Kursy z Pragi Północ[]
Dworzec Wileński
Ząbkowska
Aleja Zieleniecka
Rondo Waszyngtona
Muzeum Narodowe
Centrum
Dworzec Centralny
Plac Zawiszy
Plac Narutowicza
Bitwy Warszawskiej 1920
Korotyńskiego
Hynka
Raszyn:
Młyn
Szkolna
Wolica:
Maximus
Pozostałe kursy przebiegały poza granicami Warszawy.
Linki zewnętrzne[]
Linie autobusowe prywatne |
Linie zwykłe: Mini Bus • Mini Bus Bis • Pass Błonie |