Marcin Piotr Kierwiński (ur. 22 sierpnia 1976) – radny Warszawy 2006-2010, działacz samorządowy, polityk Platformy Obywatelskiej RP. Sekretarz Regionu Mazowieckiego i Powiatu Warszawskiego PO.

Wykształcenie i praca zawodowa

Ukończył Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej z tytułem magistra inżyniera, także Wydział Inżynierii Produkcji na kierunku Zarządzanie i Marketing z tytułem magistra inżyniera na tej samej uczelni. Ukończył także podyplomowe studia Zarządzania Infrastrukturą oraz akademię biznesu EADS.

W latach 20012007 pracował w EADS PZL „Warszawa – Okęcie”, firmie branży lotniczej, należącej do największego europejskiego konsorcjum lotniczo–obronnego EADS. Pełnił tam kolejno funkcję specjalisty ds. systemów komputerowych, kierownika działu informatyki, kierownika działu zakupów oraz kierownika działu informatyki i planowania produkcji.

W 2007 roku powołany został na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Instytucji Filmowej Max–Film S.A, firmy zajmującej się budową i zarządzaniem obiektami kinowymi. Od sierpnia 2007 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Mazowieckiego portu lotniczego Warszawa–Modlin, spółki powołanej do budowy portu lotniczego w Modlinie – lotniska komplementarnego dla warszawskiego Okęcia.

Kariera polityczna

Od roku 2001 związany z Platformą Obywatelską RP. W latach 2003-2005 był wiceprzewodniczącym koła Wilanów PO, od roku 2005 przewodniczącym koła Wilanów. W latach 2006-2007 skarbnik powiatu Warszawskiego PO RP, obecnie Sekretarz Regionu Mazowieckiego i Powiatu Warszawskiego PO a także Członek Rady Krajowej.

W wyborach samorządowych w 2006 roku, wybrany na funkcję radnego m.st. Warszawy z okręgu numer 1 w Śródmieściu, jednak jego mandat wygasł na podstawie uchwały nr LXXXVI/2517/2010 z 15.07.2010 roku.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.