MPP | Czas jazdy (min): min – max 80 – 90 |
co 2x – 3x – - minut |
MPP (od pierwszych liter akronimu Mobilny Punkt Poradnictwa) – linia autobusowa specjalna, w której osoby bezdomne otrzymują pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Kleszczowa.
Charakterystyka[]
Uruchamiana jest w okresie zimowym. Linia wykonuje pięć kursów dziennie z pętli Dworzec Wschodni (Kijowska) o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00.
Od 2018 roku do 2022 roku linię obsługiwały autobusy Solaris Urbino 15 o numerach taborowych „8725” i „8760”. Od 2022 roku linię obsługują autobusy Solaris Urbino 18 o numerach taborowych „8831” i „8847”.
Trasa podstawowa[]
Ulice[]
Dworzec Wschodni (Kijowska) – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – Zamieniecka – Ostrobramska – Kinowa – al. Waszyngtona – al. Poniatowskiego – Most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Wolska – Cmentarz Wolski – Wolska – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Stawki – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Świętych Cyryla i Metodego – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni (Kijowska)
Linia kursuje tylko w powyżej opisanym kierunku, nie ma kursów powrotnych.
Przystanki[]
Dworzec Wschodni (Kijowska)
Plac Szembeka
Rondo Waszyngtona
Muzeum Narodowe
Krucza
Centrum
Dworzec Centralny
Plac Zawiszy
Dworzec Zachodni
PKP Wola (Kasprzaka)
Sowińskiego
Wola-Ratusz
Nowolipki
Stawki
Muranowska
Park Traugutta
Rondo Starzyńskiego
Dworzec Wileński
Dworzec Wschodni (Kijowska)