Libretto Park – planowany kompleks biurowo-mieszkaniowy, jaki miałby powstać na Mokotowie, na rogu ul. Czerniakowskiej i al. Becka.

Zamysł wybudowania kompleksu w tym rejonie pojawił się w 2007 roku z inicjatywy firmy Mayland Real Estate, która chciała tutaj wybudować dwa 140-metrowe wieżowce przy samym narożniku oraz kompleks budynków biurowych i mieszkalnych wzdłuż al. Becka w kierunku ul. Wolickiej. Wewnątrz znalazłoby się 190 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Pierwsze projekty przygotowała hiszpańska pracownia L35 Arquitectos oraz polskie studio B&G. Proponowany kompleks spotkał się z protestami ekologów, którzy uznali, że inwestycja zagrażałaby bezpieczeństwu hydrologicznemu pobliskiego Jeziorka Czerniakowskiego.

Ostatecznie w lipcu 2011 roku inwestor otrzymał pozytywną decyzją środowiskową dla budowy 55-metrowego biurowca (zamiast 140-metrowych wież), galerii handlowej, budynków biurowo-usługowych o wysokości od ośmiu do dziesięciu kondygnacji oraz trójpoziomowego parkingu (częściowo podziemnego) na terenie planowanej inwestycji – później miałyby powstać maksymalnie pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne w głębi działki. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznała, że inwestycja nie zagraża budowie, z czym nie zgadzają się broniący Jeziorka Czerniakowskiego ekolodzy. Realizacja pierwszego etapu miała się rozpocząć w 2012 roku, jednakże prace ostatecznie nie rozpoczęły się, zaś w październiku 2013 roku uchylono decyzję środowiskową dla inwestycji, którą inwestor odłożył na czasie na kilka lat.

Doniesienia o powrocie do pomysłu pojawiły się w grudniu 2014 roku, gdyż wówczas inwestor złożył ponownie raport w sprawie warunków środowiskowych.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2018 (brak informacji medialnych o rozpoczęciu budowy - 12.2018).

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.