Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy kanałku. Zobacz też: Bródno i zespół przystankowy Kanał Bródnowski.

Budowa promenady na wysokości ul. Lecha (2014)

Kanał Bródnowski w rejonie ul. Kondratowicza (2008)

Kanał Bródnowski – kanał melioracyjny o długości 11 kilometrów mający swoje źródła w okolicach posesji Chełmżyńska 214 na rembertowskim Kawęczynie. Zasilany przez Kanał Ząbkowski, Kanał Zaciszański, Kanał Drewnowski i Kanał Lewandów.

Przebieg

Kanał płynie wzdłuż ul. Gwarków, Bardowskiego, następnie pod ulicą Swojską i dalej przez Zacisze równolegle do Bukowieckiej, Rzewińskiej i Samarytanki.

Przepływa pod ul. Kondratowicza, a następnie płynie wzdłuż ul. Ostródzkiej pod ul. Toruńską, obok ul. Kamykowej i Zbożowej i na wysokości skrzyżowania ul. Warzelniczej z Białołęcką wpada do Kanału Żerańskiego.

Dalsza jego część jest zasilana w wodę okresowo i płynie, meandrując, od przepompowni w Tomaszewie wzdłuż ul. Płochocińskiej i kontynnuje bieg poza granicami miasta.

Otoczenie

W latach 2012-2013 zrealizowano skwer Grzegorza Ciechowskiego w rejonie ul. Kondratowicza, a później także skwer historyczny przy ul. Malborskiej, skwer ekologiczny z przedszkolem i placem zabaw przy ul. Rolanda i skwer przy ul. Samarytanka i Korzona.

Galeria

Advertisement