Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego
Natolin
Ursynów
Gimnazjum95.jpg
Budynek gimnazjum
Rok założenia (i ew. rok zakończenia działalności): 1999-2019
Typ szkoły: gimnazjum
Dyrektor: mgr Elżbieta Skwirowska (2015)
Wicedyrektor: mgr Małgorzata Dudek-Niczyporuk (2015)
Adres: ul. Lokajskiego 3
Zobacz szkołę w Google Maps

Srebrna tarcza z numerem gimnazjum przyznawana uczniom z najlepszymi wynikami w nauce

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego mieściło się przy ulicy Lokajskiego 3 na Ursynowie.

Obecnie zamiast gimnazjum działa w tym miejscu Szkoła Podstawowa nr 340 im. prof. Bogusława Molskiego.

Historia

Gimnazjum powstało wraz z reformą oświaty 1 września 1999 roku, zostało wydzielone ze Szkoły Podstawowej nr 340. Nowo utworzone gimnazjum, pierwotnie noszące numer 5, zajęło południowe skrzydło oraz parter w północnym skrzydle budynku szkolnego. Dyrektorem została dotychczasowa wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 340, Anna Kopera-Rakow. W roku 2000 przyjęto oficjalny hymn szkoły, napisany przez uczniów ówczesnej klasy 1g.

1 września 2004 roku nastąpiła zmiana numeru gimnazjum na obecny, była ona związana z ogólnowarszawską reformą numeracji. Jednocześnie szkole nadano imię Ignacego Jana Paderewskiego.

Rejon szkoły ograniczały:

Patron

Patronem Gimnazjum był kompozytor i polityk Ignacy Jan Paderewski. Jego wizerunek widniał na sztandarze i w logo szkoły. W związku z patronem, Gimnazjum kładło specjalny nacisk na wychowanie muzyczne uczniów. Uczestniczyli oni m.in. w koncertach w filharmonii itp.

Budynek (obecnie wykorzystywany przez SP340)

Budynek Gimnazjum i Szkoły podstawowej powstał w latach 90. XX wieku. Posiada 3 skrzydła: południowe (2 piętra), północne (3 piętra) i administracyjne (2 piętra). Gimnazjum mieści się w skrzydle południowym oraz na parterze skrzydła północnego. Korzysta też z niektórych pomieszczeń skrzydła administracyjnego (m.in. stołówka, gabinet pielęgniarki).

Budynek został wzniesiony z cegły. Posiada jasnożółte elewacje z dekoracyjnymi elementami z kafli, brązowe ramy okienne oraz spadzisty dach. Do budynku prowadzą 4 wejścia: dwa od strony południowej i dwa od północy. Wnętrza utrzymane są w kolorystyce zielono-żółtej. Szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych – posiada windę i niezbędne podjazdy.

Szkoła korzysta z dwóch sal gimnastycznych, z czego jedną (większą) dzieli ze szkołą podstawową.

Linki zewnętrzne

Advertisement