G - historyczna linia autobusowa zwykła, która kursowała w latach 1936-1939, na trasie z Placu Zamkowego na Plac Zbawiciela oraz specjalna przyspieszona, która kursowała w dniach 26 i 27 maja 2018 roku na trasie jednokierunkowej do Centrum.

Historia

Jako linia zwykła

Linia „G” została uruchomiona 10 maja 1936 roku, w związku ze zmianą oznaczenia linii „A-bis”. Kursowała na trasie z Placu Zamkowego przez Senatorską, pl. Teatralny, Wierzbową, pl. Saski, pl. Małachowskiego, Kredytową, Jasną, Zgodę, Bracką, pl. Trzech Krzyży, następnie Mokotowską do Placu Zbawiciela, gdzie linia miała drugi kraniec. Przez cały okres kursowania trasa linii się nie zmieniała. 6 września 1939 roku w związku z nasileniem bombardowań i zniszczeń wszystkie linie komunikacji miejskiej zawieszono.

Jako linia specjalna

Linia „G” w charakterze linii specjalnej została uruchomiona 26 maja 2018 roku w związku z organizacją XIII Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych "Grenadier 2018". 28 maja nastąpiła likwidacja linii.

Ostatnia trasa

z 27 maja 2018 roku

Ulice

CentrumMarszałkowskapl. BankowyAndersaMickiewiczapl. InwalidówMickiewiczapl. WilsonaKrasińskiegoWybrzeże GdyńskieWybrzeże GdańskieWybrzeże KościuszkowskieSolecWioślarskaAleje JerozolimskieCentrum

Przystanki

K1.gif Centrum
S2.gif Plac Bankowy
S2.gif Dworzec Gdański
S2.gif Plac Wilsona
S2.gif Cytadela
S2.gif Podzamcze
S2.gif Muzeum Narodowe
K2.gif Centrum

Linki zewnętrzneTreści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.