Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
  • Proponuję, żeby ulice opisywać zgodnie z biegiem numerów, a więc z Wisłą i od Wisły. Czasami jest to trudne, ale cóż to dla nas!
  • Ulica to nie tylko jezdnie, więc jeśli nawet nie ma przejazdu z jednej na drugą, to nie znaczy, że się one nie krzyżują. Np. z hasła TRĘBACKA wynikało, że nie jest ona przecznicą Krakowskiego. Gdyby przyjąć założenie że muszą się krzyżować jezdnie, to jak opisywać ulice bez jezdni (pasaże) np. Supińskiego na Ochocie (Zaczyna się w pobliżu Mochnackiego, a kończy się koło Akademickiej? Bzdura!)?
  • Informacje o jednokierunkowym ruchu na danej ulicy są często moim zdaniem zbyt wyeksponowane, proponowałbym umieszczać je na końcu hasła. A może w infoboxie?
  • Bardzo często używane sformułowanie ulica długa na.. jest niepoprawne językowo. Poza tym czasem śmiesznie brzmi: krótka uliczka długa na ... Zamiast, można by pisać np.: ulica o długości tylu a tylu metrów albo: ma tyle a tyle metrów długości.--Jolibord 20:29, 28 lis 2008 (UTC)
Nie wiem jak inni to robią, więc na razie odpowiem w swoim imieniu: co do biegu numerów to zawsze staram się sprawdzić go i opisywać ulice w zgodzie ze wzrostem numerów, ale możliwe, że w starszych artykułach tego nie zachowywałem. Staram się w miarę na bieżąco poprawiać zawartość i uaktualniać dane. Zgodzę się, że tak powinno być.
Podobnie z przejazdami i skrzyżowaniami, ulica to nie tylko jezdnia, ale cały ciąg komunikacyjny (czasem nawet nieciągły, jak ul. Rolna) posiadający nazwę, a każde skrzyżowanie z inną ulicą powinno być zaznaczone. Info o drodze jednokierunkowej wstawiam obok przebiegu ulicy i sądzę, że to dobre miejsce. A co do sformułowania długa na... to jakoś nigdy nie zauważyłem aby było niepoprawne :).
Mikiapole3 10:48, 29 lis 2008 (UTC)
Advertisement