Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

DH nocnyhistoryczna linia autobusowa nocna pospieszna, której ostatnia trasa wiodła z 17 Stycznia na Dąbrówkę Szlachecką.

Historia

Linia DH nocny powstała 29 sierpnia 1965 roku. Była to ostatnia uruchomiona linia autobusowa pospieszna nocna, linie tego rodzaju zostały wprowadzone po raz pierwszy ponad półtora roku wcześniej jako część tzw. „II nocnej rewolucji”, w wyniku której sieć nocnych połączeń została całkowicie zreorganizowana. Przez cały czas swego istnienia trasa linii, nie licząc czasowych objazdów Alej Jerozolimskich i skrzyżowania Targowej z al. Świerczewskiego związanych z pracami drogowymi, nie zmieniała się i praktycznie pokrywała się z trasą linii autobusowej pospiesznej dziennej D oraz fragmentem trasy linii H na północ od pl. Hallera.

Linia została zlikwidowana 1 lipca 1967 w ramach likwidacji nocnych linii pospiesznych. W jej miejsce utworzono linię 621.

Ostatnia trasa

z nocy z 30 czerwca na 1 lipca 1967 roku

Ulice

17 StyczniaŻwirki i WiguryRaszyńskapl. ZawiszyAleje JerozolimskieMarszałkowskaŚwiętokrzyskaNowy ŚwiatKrakowskie PrzedmieścieMiodowaSenatorskaNowy Przejazdal. Świerczewskiego (powrót: al. ŚwierczewskiegoKapucyńskaMiodowa) – most Śląsko-Dąbrowskial. ŚwierczewskiegoTargowa11 ListopadaInżynierska (powrót: InżynierskaWileńskaTargowaal. Świerczewskiego) – Dąbrowszczakówpl. LeńskiegoJagiellońskaModlińskaDąbrówka Szlachecka

Przystanki

K1.gif 17 Stycznia
S.gif Hynka
Ż.gif Baleya
S.gif Rakowiec
S.gif Księcia Trojdena
Ż.gif Pomnik Lotnika
S.gif Raszyńska
S.gif Plac Zawiszy
S.gif Dworzec Centralny
S.gif Centrum
S.gif Świętokrzyska
S.gif Nowy Świat
S.gif Plac Zamkowy
S.gif Dworzec Wileński
S.gif Inżynierska
S.gif Dąbrowszczaków
S.gif Plac Leńskiego
S.gif Rondo Starzyńskiego
S.gif Śliwice
S.gif Żerań FSO
S.gif Płochocińska
Ż.gif Ekspresowa
S.gif Sąsiedzka
S.gif Klasyków
Ż.gif Mehoffera
K2.gif Dąbrówka Szlachecka

Zobacz też

Linki zewnętrzneAdvertisement