Boisko Syrenka - jeden z obiektów wchodzących w skład CRS Bielany

Centrum Rekreacyjno–Sportowe m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany to najmłodszy ze stołecznych Ośrodków Sportu i Rekreacji. Do życia powołany został 1 listopada 2007 roku na mocy uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 września 2007 roku. Główna siedziba CRS Bielany znajduje się przy ulicy Conrada 6.

Na początku CRS zarządzał jedynie pływalnią wybudowaną w 2004 roku przy ul. Conrada 6. Młode centrum zaczęło się jednak szybko rozwijać, a od 2008 roku ma pod swoją pieczą również kompleks sportowo-rekreacyjny „Syrenka” mieszczący się w Parku Olszyna przy skrzyżowaniu ulic Romaszewskiego oraz Gąbińskiej. Ponadto od 2008 roku, każdej zimy, CRS Bielany otwiera sezonowe lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 289 na ul. Broniewskiego 99a, a w 2010 roku po raz pierwszy mieszkańcy mogli korzystać także z drugiej ślizgawki przy Zespole Szkół nr 35 na ul. Żeromskiego 22/28. Oba lodowiska zostały uruchomione jako bezpłatne z możliwością wypożyczenia łyżew. Do 2011 w skład obiektów zarządzanych przez bielańskie Centrum Rekreacyjno Sportowe ma wejść druga pływalnia powstająca na ul. Lindego.

Obiekty zarządzane przez CRS Bielany

W skład CRS Bielany wchodzą aktualnie cztery obiekty, spośród których dwa działają całorocznie, a dwa sezonowo.

Obiekty całoroczne

Mikołajki na pływalnia przy Conrada

Pływalnia, ul. Conrada 6,

W obiekcje jest usytuowana niecka basenowa o wymiarach 12,5 x 25,0 metrów i głębokości między 1,2 a 1,8 metra oraz basen typu "WHIRLPOOL" (jacuzzi). Pływalnia wyposażona jest w dwie oddzielne przebieralnie z natryskami dla kobiet i mężczyzn. W obiekcie znajdują się również dwie sauny: damska i męska. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, posiada odpowiedni podjazd do drzwi wejściowych oraz oddzielną szatnio/przebieralnię i przystosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych toaletę. W hali basenowej znajduje się widownia mogąca pomieścić 121 osób siedzących. Przewidziano na niej także dwa miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Syrenka 1, ul. Romaszewskiego / ul. Gąbińska

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego "SYRENKA 1" wchodzą: boisko wielofunkcyjne o wymiarach 56 na 30 metrów, na którym można grać w piłkę nożną, boisko do koszykówki o wymiarach 28 na 17 metrów, boisko do siatkówki o wymiarach 13 na 22 metry, plac ze ścianką wspinaczkowa oraz siłownią na wolnym powietrzu o wymiarach 17 na 10 metrów. Całość inwestycji obejmuje obszar 0,6 ha.

Obiekty sezonowe

Lodowisko przy ul. Broniewskiego 99a

Lodowisko przy szkole podstawowej nr 289, ul. Broniewskiego 99a

Lodowisko jest wyposażone w profesjonalny agregat chłodzący pozwalający na utrzymanie płyty lodowiska nawet przy temperaturze otoczenia do + 7 °C. Powierzchnia lodowiska to blisko 1000 metrów kwadratowych (wymiary lodowiska to 50 na 20 metrów), osłonięta bandami, oświetlona. Dzięki decyzji Zarządu Dzielnicy Bielany wejście na ślizgawkę jest bezpłatne. Znajduje się tu również wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko przy zespole szkół nr 35, ul. Żeromskiego 22/28

Lodowisko jest sześciokątne i ma ponad 600 metrów kwadratowych. Tafla osłonięta jest bandami oraz oświetlona. Dzięki profesjonalnemu agregatowi chłodzącemu możliwe jest utrzymanie dobrego stanu tafli także przy dodatnich temperaturach. Dzięki decyzji Zarządu Dzielnicy Bielany wejście na ślizgawkę jest darmowe, przy lodowisku jest także płatna wypożyczalnia łyżew.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.