Warszawikia

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement

Ulica Indiry Gandhi od lat 70. XX wieku do 2018 łączyła ul. Rosoła z ul. Pileckiego. Roboty prowadzone w latach 2017-2018 wydłużyły jej bieg do ul. Płaskowickiej.

Stan przed budową[]

Planowane przedłużenie Indiry Gandhi

Ulica Indiry Gandhi (rejon ul. Polskie Drogi) – przed rozpoczęciem prac

Dalszy odcinek, ciągnący się za blokowiskami ul. Alternatywy oraz ul. Polskie Drogi do okolic ul. Płaskowickiej bez bezpośredniego połączenia, był częściowo wyłożony płytami betonowymi, częściowo kostką brukową i otoczony miejscami parkingowymi po południowej części i „dziką częścią” na północy.

Celem budowy przedłużenia było skomunikowanie centrum Ursynowa z Południową Obwodnicą Warszawy, Instytutem Hematologii i Transfuzjologii oraz Szpitalem Południowym.

Przebieg budowy[]

W czerwcu 2017 Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na budowę opisywanego odcinka, która ma rozpocząć się w lipcu. Prace zrealizuje firma Strabak. Planowany koszt oszacowano na 8 milionów złotych[1].

Budowa odcinka zakończyła się w 2018. Przedłużenie do Płaskowickiej nastąpiło po oddaniu do użytku ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

IMG 9073

Budowa skrzyżowania z ulicą Płaskowickiej.

Charakterystyka przedłużenia[]

Jest ulicą dwujezdniową. Przy ul. Pileckiego jest trzypasmowa w kierunku zachodnim (trzeci pas, skrajnie po prawej stronie, kończy się za przystankiem autobusowym), a czteropasmowa w kierunku wschodnim (dwa pasy do skrętu w lewo, jeden do jazdy na wprost, jeden do jazdy na wprost i w prawo).

Dalej przechodzi w dwa pasy i przecina ul. Polskie Drogi (jako rondo turbinowe). Kolejne skrzyżowanie zostało wybudowane przy ul. Pustułeczki.

Przypisy

  1. Pod koniec lipca rusza budowa przedłużenia Gandhi. Haloursynow.pl, 13 czerwca 2017, dostęp: 14 czerwca 2017

Linki zewnętrzne[]

Advertisement