Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy ulicy w Wesołej. Zobacz też: Aleja Piłsudskiego na Polu Mokotowskim oraz Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego leży w rejonach Stara Miłosna i Groszówka dzielnicy Wesoła. Ulica jest przedłużeniem ulicy Jana Pawła II i biegnie poza granicę Warszawy.

W kwietniu 2011 roku przy alei Piłsudskiego uruchomiono pierwsze w Warszawie automatycznie sterowane latarnie uliczne – ustawiono 28 nowych latarni, które automatycznie dobierać będą natężenie światła sztucznego w stosunku do naturalnego, specjalnym systemem powiadomią centralę o awarii oraz będące zdalnie sterowane z centrum Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej. Koszt zamontowania latarni wyniósł 336 tysięcy złotych.[1]

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego zaczyna się od skrzyżowania z Traktem Brzeskim, mija Mazowiecką, Polanki, Łąkową, Topolową, Skoczną i Zadrzewioną. Następnie kontynuuje swój bieg aż do Sulejówka. Przy ulicy, w obszarze Groszówka znajduje się cmentarz. Tylko dwa budynki są podporządkowane numeracji ulicy.

Przypisy

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.