Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii tramwajowej 9-bis. Zobacz też: linie tramwajowe: 9 oraz 9-kreślone.

9-bisnieistniejąca linia tramwajowa okresowa szczytowa, która kursowała w latach 1964-1968 na trasie z Okęcia na Wiatraczną.

Historia

Linia "9-bis" powstała 17 września 1964 roku z przekształconej linii 7-bis. Jej trasa zostałą zmodyfikowana względem poprzedniczki - z Okęcia pojechała (zamiast na Rakowiecką) na Wiatraczną. Trasa ta jednak miała dwa warianty na Grochowie. Do godziny 12 linia skręcała na Rondzie Waszyngtona w aleję Zieleniecką, a następnie jechała ul. Zamoyskiego i ul. Grochowską, by po postoju na Wiatracznej powrócić aleją Waszyngtona. Po godzinie 12 wracała odwrotną trasą. 30 czerwca 1968 linia została jednak zlikwidowana, a jej trasę przejęły linie 8, 14 i 22.

Ostatnia trasa

z dnia 29 czerwca 1968

Ulice

  • Trasa do godziny 12:00

Okęcieal. KrakowskaGrójeckaAleje JerozolimskieMost Poniatowskiegoal. Poniatowskiegoal. ZielenieckaZamoyskiegoGrochowskaWiatraczna (powrót: al. Waszyngtonaal. Poniatowskiego)

  • Trasa po godzinie 12:00

Okęcieal. KrakowskaGrójeckaAleje JerozolimskieMost Poniatowskiegoal. Poniatowskiegoal. WaszyngtonaWiatraczna (powrót: GrochowskaZamoyskiegoal. Zielenieckaal. Poniatowskiego)

Linki zewnętrzne


Advertisement