800 Czas jazdy (min):
min – max
31 – 35
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co --90 minut

Autobus Autosan Solina na linii 800 na pętli Metro Młociny (2012)

Autobus Solaris Alpino na linii 800 na pętli Metro Młociny (2015)

800linia autobusowa strefowa okresowa (rozkład jazdy), która kursuje w sezonie letnim w weekendy na trasie z Metra Młociny do Palmir-Muzeum. Linię obsługuje ajent Komunikacja Miejska Łomianki.

Historia

Linia została uruchomiona dnia 9 kwietnia 2011 roku na trasie z Metra Młociny przez ulice Kasprowicza, Przy Agorze, Marymoncką i Pułkową. Następnie przejeżdżała przez Łomianki, Dziekanów Leśny, Sadową, Pieńków, Łomnę - Las i dojeżdżała pod muzeum w Palmirach. Tuż przy nim znajduje się cmentarz, na którym znajduje się ponad dwa tysiące grobów Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Linia uruchamiana jest jedynie w sezonie letnim.

W 2014 roku zmieniono jej trasę w Warszawie, gdy poprowadzono ją przez trasę Mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

We wrześniu każdego roku linia jest uruchamiana, aby zapewnić dojazd na uroczystości patriotyczne przy pomniku Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” w miejscowości Pociecha w Puszczy Kampinoskiej. Jest przedłużana od Palmirskiej Drogi do tymczasowej pętli Pociecha (przystanek za krańcem Palmiry-Muzeum).

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 1 maja 2015 roku

Ulice

Metro MłocinyKasprowiczaal. WittekPułkowaŁomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów PolskiSadowaNowy DziekanówPieńkówŁomna LasPalmiry: Szosa Gdańska – Palmirska Droga – Kampinoski Park Narodowy: Palmirska Droga – Palmiry-Muzeum

Przystanki

Tablica boczna (2012)

Tablica boczna (2015)

K1.gif Metro Młociny
S2.gif Metro Młociny
Ż.gif Zajezdnia Żoliborz
Ż.gif Prozy
Ż.gif Muzealna
Ż.gif Dzierżoniowska
Ż.gif Park Młociński
G.gif Palmiry:
Ż.gif Palmiry
K2.gif Palmiry-Muzeum

Galeria

Linki zewnętrzne


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.