Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
741 Czas jazdy (min):
min – max
28 – 38
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 6090120 minut

Autobus Solaris Urbino 12 na linii 741 na pętli Nowodwory (2012)

Ogłoszenie o likwidacji lini 741

Tablica boczna

Autobus Jelcz Libero na linii 741 na ul. Mehoffera (2012)

Autobus Solaris Urbino 12 na linii 741 na ul. Mehoffera (2012)

741historyczna linia autobusowa zwykła strefowa, która kursowała z Nowodworów do Chotomowa. Linię obsługiwał ajent Arriva.

Historia

Linia "741" została uruchomiona dnia 1 października 2010 roku, w wyniku przekształcenia linii 806 i zaczęła kursować na trasie z Nowodworów przez Jabłonnę do Chotomowa. Po raz pierwszy jej trasę zmieniono dnia 21 stycznia 2013 roku, kiedy to wydłużono ją na południe do Starych Świdrów. Od dnia 1 czerwca 2013 roku linia "741" została skierowana do krańca Nowodwory oraz do trasy linii został dodany przystanek okresowy Oczyszczalnia Czajka, w zastępstwie za zlikwidowaną linię 302. Zmiany te spowodowane były projektem racjonalizacji tras, wynikającym z konieczności wprowadzenia oszczędności, ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Przystanek ten funkcjonował na trasie linii 741 aż do 1 września 2019 roku, kiedy to podjazdy pod Oczyszczalnię "Czajka" przejęła linia 900

W związku z przedłużeniem linii SKM do stacji Radzymin, ZTM wprowadził stałe zmiany organizacji autobusowej w powiecie legionowskim. Odbiło się to również na 741. Plany urzędników w końcu się ziściły i 6 stycznia 2020 roku linia została zlikwidowana na rzecz częściej kursującej linii L49 kursującej do Dąbrówki Wiślanej. Decyzja ta nie spodobała się większości mieszkańców, ponieważ autobusy nowej linii nie kursują do tramwaju na Nowodworach. Mieszkańcy podjęli walki o przywrócenie kursowania linii, która nie została przywrócona.

Ostatnia trasa

z 6 stycznia 2020 roku

Ulice

NowodworyŚwiatowidaHanki OrdonównyMehofferaModlińskaDębowaMarmurowaJabłonna: Szkolna – Przylesie – Politechniczna – Akademijna – Szkolna – Modlińska – Chotomowska – Chotomów: Partyzantów – Plac 3. Kompanii Armii Krajowej – Chotomów

Przystanki

K1.gif Nowodwory
S.gif Nowodwory
Ż.gif Strumykowa
Ż.gif Ćwiklińskiej
Ż.gif Chęcińska
S.gif Henryków
Ż.gif Winnica
S.gif Poetów
Ż.gif Dąbrówka Szlachecka
Ż.gif Aluzyjna
Ż.gif Buków
Ż.gif Dębowa
G.gif Jabłonna:
Ż.gif Osiedle Bukowy Dworek
Ż.gif Dworkowa
Ż.gif Leśna
S.gif Osiedle Przylesie
Ż.gif Pańska
Ż2.gif Szkolna
S.gif Pałac
Ż1.gif Chotomowska
Ż.gif Cmentarz
G.gif Chotomów:
Ż.gif Kisielewskiego
Ż.gif Jasna
K2.gif Chotomów

Ciekawostki

  • Dnia 17 czerwca 2013 roku do trasy linii dodano nowo uruchomione przystanki Osiedle Bukowy Dworek, w celu obsługi komunikacyjnej nowo zbudowanego osiedla w Jabłonnie - co ciekawe, autobus w celu obsłużenia tych przystanków zawracał na pętli znajdującej się już na terenie Warszawy, przy ul. Obrębowej.
  • Po przebudowie ulic Dębowej i Marmurowej linia została przez nie skierowana dnia 28 grudnia 2015 roku, jadąc dalej do ulic Szkolnej i Przylesie, pomijając dotychczas używaną zawrotkę przy Osiedlu Bukowy Dworek, zamiast jak dotychczas kierować się od al. Wyszyńskiego do Szkolnej i tam zawracać.
  • Nowo wybrane w 2014 roku władze gminy Jabłonna po przeprowadzeniu badań wśród pasażerów i mieszkańców stwierdziły, że nie są oni zadowoleni z linii, a dodatkowo utrzymanie tej linii jest zbyt drogie. W związku z tym planowały one zastąpić linię 741 nowymi liniami lokalnymi, dowożącymi do linii 723.[1] Plany te nie zostały jednak zrealizowane, a linia 741 została utrzymana na dotychczasowej trasie aż do likwidacji 7 stycznia 2020 roku.

Przypisy

Linki zewnętrzne


Advertisement