Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
707 Czas jazdy (min):
min – max
39 – 46
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 60120120 minut

Autobus Scania CN270UB na linii 707 na przystanku Stoicka (2015)

707linia autobusowa zwykła strefowa (rozkład jazdy), która kursuje z pętli P+R Aleja Krakowska przez Raszyn, Falenty, Janki, Sękocin, Magdalenkę, Lesznowolę i Starą Iwicznę do Piaseczna (Targowisko). Linię obsługuje ajent Mobilis.

Historia

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 707 na pętli w Antoninowie (2010)

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 707 na pętli P+R Aleja Krakowska (2012)

Linia "707" powstała dnia 28 maja 1985 roku, w ramach zmiany oznaczenia dotychczasowej linii podmiejskiej 207. Łączyła ona wówczas pętlę Okęcie przez aleję Krakowską, ulicę Sportową w Raszynie, Raszyńską w Rybich, Warszawską w Jaworowej i Dawidach oraz ciąg Długą w Dawidach, Ładach, Podolszynie Nowym i Podolszynie z pętlą Podolszyn.

Dnia 4 listopada 1991 roku linia przeszła w ręce prywatnego przewoźnika Niebieska Linia i zgodnie z ówczesnymi ustaleniami co do numerów linii zmieniła oznaczenie na 902. W ręce Miejskich Zakładów Autobusowych powróciła 1 marca 1992 roku na wydłużonej trasie - w Podolszynie na pętli autobusy linii zawracały, aby za ulicą Długą skręcić w Warszawską i dojechać do Dawidów Bankowych i tam ulicą Starzyńskiego oraz Dawidowską w Zamieniach dojechać do granicy Warszawy i kierować się dalej przez Karczunkowską i Puławską do pętli Dąbrówka - stała się w ten sposób pierwszą linią podmiejską o obu krańcach w Warszawie. Zmienił się też charakter linii - stała się jednokierunkowa, a powrót zapewniała tą samą trasą linia 715.

Dnia 1 lipca 1994 linię 715 zlikwidowano, a linia "707" zaczęła kursować w obu kierunkach. Dnia 11 września 1997 roku linię znów skrócono do Podolszyna, a dalszy ciąg poprzedniej trasy zaczęła obsługiwać uruchomiono na nowo linia 715 (OkęcieUrsynów Południowy). Niewiele później, 21 listopada 1997 roku linię "707" zlikwidowano, łącząc ją z linią 715.

Linia została ponownie uruchomiona dnia 1 listopada 2002 roku – zapewniła połączenie pętli Okęcie z Cmentarzem Południowym w Antoninowie. Od 1 marca 2003 roku linia posiadała kursy wariantowe, które w Kolonii Lesznowola kierowały się przez ulicę Słoneczną oraz dalej przez Nową w Starej Iwicznej do Piaseczna, gdzie wykonywały pętlę ulicami Okulickiego, Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską, Armii Krajowej i Okulickiego by skończyć trasę na pętli Polkolor – dnia 1 maja 2008 roku kursy te przekształcono w oddzielną linię 807.

Dnia 21 sierpnia 2016 roku linię 807 zlikwidowano, a linię "707" skierowano od Starej Iwicznej do Piaseczna po jej trasie; odcinek trasy do Cmentarza Południowego w Antoninowie przejęła nowa linia 737.

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 5 czerwca 2021 roku

Ulice

P+R Aleja Krakowska – al. KrakowskaRaszyn: al. Krakowska – Falenty: al. Krakowska – Janki: al. Krakowska – Nowy Sękocin: al. Krakowska – Stary Sękocin: al. Krakowska – Sękocin-Las: al. Krakowska – Słoneczna – Magdalenka: Słoneczna – Lesznowola: Słoneczna – Stara Iwiczna: Słoneczna – Nowa – Piaseczno: Okulickiego – Wojska Polskiego – Jana Pawła II - Targowisko

Przystanki

Tablica boczna (2015)

K1.gif P+R Aleja Krakowska
Ż.gif Szyszkowa
Ż.gif Stoicka
Ż.gif Na Skraju
G.gif Raszyn:
S.gif Młyn
S2.gif Szkolna
S.gif Sportowa
Ż.gif Kościół
G.gif Falenty:
Ż.gif Puchały
Ż1.gif Hrabska Droga
G.gif Janki:
Ż.gif Janki
Ż.gif Działkowa
G.gif Nowy Sękocin:
Ż.gif Nowy Sękocin
G.gif Stary Sękocin:
Ż.gif Stary Sękocin
G.gif Sękocin-Las:
Ż.gif Sękocin-Las
Ż2.gif Sękocin-Las
G.gif Magdalenka:
Ż.gif Graniczna
S.gif Magdalenka
G.gif Lesznowola:
Ż.gif Lesznowola-Pole
S.gif Lesznowola
Ż.gif Szkolna
Ż.gif Postępu
G.gif Stara Iwiczna:
Ż.gif Krótka
Ż.gif Kielecka
Ż.gif Nowa
G.gif Piaseczno:
S.gif Kusocińskiego
Ż.gif Wojska Polskiego
K2.gif Targowisko

Linki zewnętrzne


Advertisement