Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
703 Czas jazdy (min):
min – max
41 – 43
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 60120120 minut

Autobus Solaris Urbino 15 na linii 703 na pętli P+R Aleja Krakowska

Autobus Solaris Urbino 15 na linii 703 na pętli P+R Aleja Krakowska

703linia autobusowa zwykła strefowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z pętli P+R Aleja Krakowska przez Raszyn, Falenty, Janki, Wolicę i Nadarzyn do podmiejskiego Kosowa. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Kleszczowa.

Historia

Linia "703" została uruchomiona dnia 31 maja 1985 roku, w miejsce dotychczasowej podmiejskiej linii 203, i funkcjonowała na trasie z Żerania FSO przez ulicę Modlińską, Zegrzyńską w Jabłonnie, Warszawską i Sowińskiego w Legionowie na pętlę Legionowo (Mickiewicza).

Została ona zlikwidowana dnia 9 listopada 1991 roku, a tabor wykorzystywany na tej linii został przesunięty na linię 723, która kursowała wcześniej na tej samej trasie co "703", ale była przyspieszona - po likwidacji "703" stała się ona linią zwykłą.

Po raz kolejny, linię uruchomiono dnia 1 kwietnia 1993 roku na trasie linii sezonowej 806, którą zlikwidowano, z Okęcia przez Raszyn, Falenty, Janki, Wolicę i Paszków do Placu Poniatowskiego w Nadarzynie z niektórymi kursami wydłużonymi przez Kajetany do Szamot. Dnia 4 listopada 1996 roku linię wycofano z centrum Nadarzyna i skierowano wszystkie kursy do Szamot, a do Nadarzyna skierowano linię 711.

Dnia 3 lutego 2003 roku trasę linii przedłużono przez Wólkę Kosowską do Kosowa, a dnia 1 maja 2006 roku wprowadzono podjazdy do pętli Plac Poniatowskiego w Nadarzynie.


Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 1 maja 2006 roku

Ulice

P+R Aleja Krakowskaal. KrakowskaRaszyn: al. Krakowska – Falenty: al. Krakowska – Janki: al. Krakowska – Mszczonowska – droga lokalna – Sąsiedzka – Przerąbkowska – Wolica: al. Katowicka – Paszków: droga lokalna – Droga przy CH Maximus – Nadarzyn: al. Katowicka – Sienkiewicza – Kadrowa – pl. Poniatowskiego – Sienkiewicza – Kajetany: Rolna – Szamoty: Nadarzyńska – Wólka Kosowska: – Nadrzeczna – Kosów

Przystanki

K1.gif P+R Aleja Krakowska
Ż.gif Szyszkowa
Ż.gif Stoicka
Ż.gif Na Skraju
G.gif Raszyn:
S.gif Młyn
S2.gif Szkolna
S.gif Sportowa
Ż.gif Kościół
G.gif Falenty:
Ż.gif Puchały
G.gif Janki:
Ż.gif Janki
Ż.gif Plac Szwedzki
Ż.gif Janki Małe
G.gif Wolica:
Ż.gif Wolica
Ż.gif Długa
G.gif Paszków:
Ż.gif Paszków
G.gif Nadarzyn:
Ż.gif Centrum Mody
S.gif Plac Poniatowskiego
G.gif Kajetany:
Ż1.gif Centrum Słuchu
Ż.gif Kajetany
Ż.gif Modra
Ż.gif Gołębia
Ż.gif Rolna
Ż.gif POD Kajetany
G.gif Szamoty:
Ż.gif Szamoty
Ż2.gif Kozaków
G.gif Wólka Kosowska:
Ż.gif Wólka Kosowska
G.gif Kosów:
K2.gif Kosów

Ciekawostki

  • Dnia 22 stycznia 2007 roku w okolicach Wolicy doszło do zderzenia autobusu linii 703 z TIR-em. Nikt nie zginął, ale 47 osób zostało rannych, z czego 27, w tym kilka w stanie ciężkim, odwieziono do szpitala.
  • Od 10 grudnia 2015 roku do 14 marca 2016 roku autobusy tej linii pomijały większość przystanków w gminie Raszyn z wyjątkiem Placu Szwedzkiego w Jankach.

Linki zewnętrzne


Advertisement