Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

618historyczna linia autobusowa nocna, która kursowała w latach 1965-1970 a jej ostatnia trasa wiodła z Rakowieckiej-Sanktuarium na Wilanów.

Historia

Linia „618” została uruchomiona 29 sierpnia 1965 roku w związku z likwidacją tramwajowej linii nocnej „654”.

9 lipca 1967 roku nastąpiła korekta trasy spowodowana oddaniem do użytku południowej części jezdni ul. Waryńskiego (odcinek od ul. Polnej do ul. Puławskiej). Kolejna korekta (tym razem dojazdu do pętli przy ul. Rakowieckiej) nastąpiła dwa miesiące później 17 września, w związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ul. Boboli, Narbutta i Rakowieckiej. Następna korekta, dotycząca oddania do użytku północnej części jezdni ul. Waryńskiego, nastąpiła 6 listopada tego samego roku.

W okresie od 19 lutego do 15 lipca 1968 roku, linię skierowano na trasę objazdową w związku z budową sieci ciepłowniczej, przy skrzyżowaniu al. Niepodległości - początkowo z ul. Narbutta, a następnie z ul. Rakowiecką. Kolejny raz na trasie objazdowej linia jeździła od 19 czerwca do 11 października 1969 roku, w związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Bagatela i Spacerowej.

Linia „618” została zlikwidowana 15 sierpnia 1970 roku w związku z tzw. III nocną rewolucją.

Ostatnia trasa

z 14 sierpnia 1970 roku

Ulice

Rakowiecka-SanktuariumRakowiecka (powrót: RakowieckaŁowickaNarbuttaBoboliRakowieckaRakowiecka-Sanktuarium) – Puławskapl. Unii LubelskiejBagatelaBelwederska (powrót: BelwederskaZawrotnaSpacerowaKlonowapl. Unii Lubelskiej) – GagarinaCzerniakowskaPowsińskaWiertniczaWilanów

Ciekawostki

  • Podczas istnienia oba krańce linii nie zmieniły się.

Linki zewnętrzne


Advertisement