Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
612 Czas jazdy (min):
min – max
71 – 79
Częstotliwość: (dni robocze – dni wolne)
co 6060 minut

612historyczna linia autobusowa nocna, kursowała z Młocin przez centrum i pętlę Dworzec Centralny na ulicę Wędkarską położoną w Wólce Zerzeńskiej. Kursowała na podobnej trasie co linia 608.

Historia

Linia 612 została uruchomiona w czasie II nocnej rewolucji w 1963 roku i połączyła plac Zawiszy z ulicą Chełmską na Dolnym Mokotowie. Dwa lata później, w 1965, w związku z likwidacją tramwajowej linii 653 trasę wydłużono z placu Zawiszy na Saperską na Powązkach. Trasa całkowicie zmieniła się po III nocnej rewolucji w 1970 roku, gdy uruchomiono linię 612 na trasie z Zacisza przez Pragę na Dąbrówkę Szlachecką. Później, w 1984 roku północny kraniec przeniesiono na nowo powstające osiedle Tarchomin. Ówczesną linię 612 wyróżniało spośród innych to, że jej trasa nie przebiegała przez centrum miasta. Później jeszcze raz przywracano kraniec najpierw na Dąbrówkę Szlachecką, a potem znów na Nowodwory.

Linię zlikwidowano 1 grudnia 1992 roku przy okazji kolejnej reorganizacji komunikacji nocnej. Przywrócono ją w 2001 roku w wyniku podziału linii 608, połączyła najpierw Chomiczówkę (później Młociny) przez przystanek przesiadkowy na Dworcu Centralnym z ulicą Wędkarską.

W wyniku kolejnej, VII już nocnej rewolucji, linia 612 została zlikwidowana, jak wszystkie linie oznaczone szóstką z przodu. Zastąpiły je linie oznaczone z przodu literą N. Na Młocinach zastąpiła ją linia N41, która jeździ podobnie jak 612, z tym że zamiast Towarową kursuje Anielewicza na Dworzec Centralny.

Ostatnia trasa

z 31 maja 2007 roku

Ulice

Młociny-UKSWWóycickiego (powrót: DzierżoniowskaDankowickaŻubrowaWóycickiego) – PułkowaZgrupowania AK KampinosNocznickiegoKasprowiczaSokratesaWólczyńskaal. ReymontaBroniewskiegoKrasińskiegoPowązkowskaOkopowaTowarowaAleje Jerozolimskieal. Jana Pawła II (powrót: Emilii PlaterAleje Jerozolimskie) – Dworzec CentralnyEmilii PlaterAleje Jerozolimskie (powrót: al. Jana Pawła II) – Chałubińskiegoal. Niepodległościal. Armii Ludowejmost Łazienkowskial. Stanów ZjednoczonychOstrobramskaZamienieckaGrochowskaPłowiecka (powrót: FlorianaBłękitnaWidocznaPłowiecka) – Trakt LubelskiWędkarska (powrót: Trakt LubelskiWał MiedzeszyńskiBronowskaTrakt Lubelski)

Przystanki

K1R.gif Młociny-UKSW
Ż1R.gif Żubrowa-UKSW
Ż1R.gif Anny Jagiellonki
R2.gif
Ż.gif Dzierżoniowska
Ż.gif Muzealna
Ż.gif Prozy
Ż.gif Zajezdnia Żoliborz
Ż.gif Zgrupowania AK Kampinos
Ż.gif Huta
Ż2.gif Sokratesa
Ż.gif Tołstoja
Ż.gif Cmentarz Wawrzyszewski
Ż.gif Aspekt
Ż.gif Andersena
Ż.gif Aleja Reymonta
Ż.gif Piaski
Ż1.gif Rudnickiego
Ż2.gif Duracza
Ż1.gif Park Olszyna
Ż.gif Włościańska
Ż.gif Sady Żoliborskie
Ż.gif Przasnyska
Ż.gif Elbląska
Ż.gif Duchnicka
Ż.gif Powązki-IV brama
Ż.gif Powązkowska
Ż.gif Niska
Ż.gif Cmentarz Żydowski
Ż.gif Okopowa
Ż.gif Muzeum Powstania Warszawskiego
Ż.gif Rondo Daszyńskiego
S.gif Plac Zawiszy
S.gif Plac Starynkiewicza
S.gif Dworzec Centralny
Ż.gif Nowowiejska
Ż2.gif GUS
Ż.gif Metro Politechnika
Ż.gif Marszałkowska
Ż.gif Plac Na Rozdrożu
Ż.gif Rozbrat
Ż.gif Torwar
Ż.gif Wał Międzyszyński
Ż.gif Saska
Ż.gif Międzynarodowa
Ż.gif Kanał Gocławski
K2.gif Wędkarska

Linki zewnętrzne


Advertisement