416 Czas jazdy (min):
min – max
48 – 51
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 20-- minut

416historyczna linia autobusowa przyspieszona okresowa, która kursowała z Metra Wilanowska na Suwalską. Linię obsługiwała zajezdnia autobusowa Inflancka

Historia

Ikarus o numerze taborowym 2919 na trasie linii „416”. Zdjęcie zrobione na ulicy Świętego Bonifacego (1991 rok)

Linia „416” została uruchomiona 25 kwietnia 1976 roku i była linią wspomagającą w godzinach szczytu inną linię zwykłą, „116”, która kursowała na identycznej trasie. Linię zlikwidowano 31 sierpnia 1991 roku, motywując to ogłoszeniem następującej treści: W związku z zatraceniem przyspieszonego charakteru, linia 416 ulega likwidacji..

Linia kursowała na trasie z Chomiczówki m.in. ulicami Wólczyńską, Żeromskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Bonifraterską, Miodową, Nowym Światem, Belwederską i Św. Bonifacego na Stegny. W 1978 roku linię wyprowadzono z ulicy Kwitnącej i wprowadzono na ulicę Conrada.

W 1998 roku linię przywrócono (zmieniono oznaczenie linii „469” na „416”) - początkowo kursowała na Gocław, później (w 2002 roku) jej bieg wydłużono na Ursynów. Choć zawieszono ją na wakacje 2007 i nie odwieszono we wrześniu, to na zmienioną trasę powróciła 15 października 2007. Po zakończeniu ferii zimowych w 2008 roku zawieszona na ich czas linia została zlikwidowana

Ostatnia trasa

z 10 lutego 2008 roku

Ulice

Metro Wilanowskaal. Wilanowskaal. SikorskiegoŚwiętego BonifacegoSobieskiegoBelwederskaAleje UjazdowskieNowy ŚwiatKrakowskie PrzedmieścieMiodowaBonifraterskaMiędzyparkowaSłomińskiegoMost GdańskiStarzyńskiegoOdrowążaWysockiegoBartniczaWyszogrodzkaChodeckaKondratowiczaŁabiszyńskaSuwalska (powrót: ŁabiszyńskaŁojewskaChodecka)

Przystanki

K1.gif Metro Wilanowska
Ż1.gif Podbipięty
S.gif Stegny
S.gif Batumi
S.gif Świętego Bonifacego
S.gif Czarnomorska
S.gif Mangalia
S.gif Dolna
S.gif Plac Na Rozdrożu
S.gif Plac Trzech Krzyży
S.gif Foksal
S.gif Uniwersytet
S.gif Plac Zamkowy
S.gif Plac Krasińskich
S.gif Muranowska
S.gif Rondo Żaba
Ż.gif Pożarowa
S.gif Bartnicza
S.gif Rembielińska
S.gif Chodecka
S.gif Szpital Bródnowski
R1.gif
S1R.gif Łojewska
S2R.gif Łabiszyńska
S1R.gif Klub Lira
K2R.gif Suwalska

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.