Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii tramwajowej 4-kreślone. Zobacz też: linie tramwajowe: 4, 4a oraz 4-bis.

4-kreślonenieistniejąca linia tramwajowa zwykła nocna, która kursowała w latach 1950 oraz 1951-1963 na trasie z Czynszowej na Rakowiecką.

Historia

Linia "4-kreślone" uruchamiana była dwukrotnie w charakterze linii nocnej. Najpierw 1 lutego 1950 roku na ówczesnej trasie linii dziennej 4 z Cmentarza Bródnowskiego na Radzymińską. Na tej trasie kursowała jedynie trzy miesiące, zlikwidowana w maju z powodu przekuwania torów na rozstaw 1435 mm.

Uruchomiona po raz drugi 4 marca 1951 roku linia "4-kreślone" pojechała ze Stalowej na Rakowiecką. Linia często miała trasę zmienioną (m.in. z powodu remontu na placu Bankowym czy na ul. Rakowieckiej), jednak jedyną stałą zmianę przeszła 5 stycznia 1958 roku w związku z likwidacją krańca Stalowa i uruchomieniem w zamian kryterium ulicznego w ramach krańca Czynszowa. Zlikwidowana została w wyniku reorganizacji linii nocnych 28 grudnia 1963 roku.. Zastąpiona została przez nocne linie autobusowe.

Ostatnia trasa

z dnia 27 grudnia 1963

Ulice

CzynszowaCzynszowaStalowa (powrót: ŚrodkowaWileńskaCzynszowa) – Stalowa11 ListopadaTargowaal. SolidarnościMost Śląsko-Dąbrowskial. SolidarnościMarszałkowskaPuławskaRakowieckaRakowiecka

Linki zewnętrzne


Advertisement