Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
376 Czas jazdy (min):
min – max
22 – 27
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 30-- minut

376historyczna linia autobusowa zwykła okresowa, która kursowała na trasie z Choszczówki do Budowlanej. Linię obsługiwał ajent Arriva.

Historia

Linia „376” po raz pierwszy została uruchomiona 22 listopada 1976 roku. Połączyła wówczas kraniec Suwalska na Bródnie z Marcelinem WFTS, w celu połączeń komunikacyjnych osiedli mieszkaniowych na Bródnie z zakładami przemysłowymi Żerania Wschodniego. Trasa linii wiodła przez ulicę Łabiszyńską, Łojewską, Chodecką, Wyszogrodzką, Bartniczą, Wysockiego i Marywilską.

Rok później, 12 grudnia 1977 roku linię skierowano na Bródnie przez ul. Krasnobrodzką zamiast przez ul. Łojewską, natomiast na Białołęce linię wydłużono przez ul. Płochocińską, Modlińską, Ekspresową i Fleminga do nowej pętli Polfa dowożąc mieszkańców Bródna do pracy w Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych Polfa. Linia o tym przebiegu została 3 marca 1986 roku przemianowana na nową linię 326.

Tego samego dnia linia 376 została uruchomiona ponownie i wyruszyła na nową trasę z pętli Plac Hallera przez ul. Jagiellońską, Starzyńskiego, 11 Listopada, Odrowąża, Wysockiego, Bazyliańską, Rembielińską, Annopol, Odlewniczą i Marywilską na Marcelin-WFTS. 15 kwietnia 1991 roku linię skierowano prosto ulicami Wysockiego i Annopol w celu obsługi zakładów przemysłowych przy ul. Annopol. 1 listopada 1992 roku linia została zlikwidowana z powodu niewielkiego wykorzystania.

29 stycznia 2018 linia została uruchomiona ponownie na trasie Choszczówka Budowlana uzupełniającej linię 176, aby poprawić dojazd z rejonu Choszczówki i Białołęki Dworskiej do przystanku kolejowego Warszawa Płudy, a także do linii tramwajowych kursujących ul. Matki Teresy z Kalkuty. Dnia 1 marca 2019 roku linia została zlikwidowana z powodu budowy II linii metra i została połączona wtedy z linią 176.

Ostatnia trasa

z 1 marca 2019 roku

Ulice

ChoszczówkaRaciborskaPrzytulnaHenrykowskaWyganowskaRaciborska (powrót: Raciborska) – RaciborskaMehofferaPolnych KwiatówParowozowaOłówkowaBohaterówCzołowaMarywilska – ...

W szczycie porannym:
... – MarywilskaWysockiegoMatki Teresy z KalkutyBudowlana (powrót: Matki Teresy z KalkutyRembielińskaBartniczaWysockiego)

W szczycie popołudniowym:
... – MarywilskaWysockiegoBartniczaRembielińskaMatki Teresy z KalkutyWysockiegoBudowlana (powrót: WysockiegoMarywilska)

Przystanki

K1.gif Choszczówka
Ż.gif Raciborska
Ż.gif Brzezińska
Ż.gif Polnych Kwiatów
Ż.gif Parowozowa
Ż.gif Insurekcji
S.gif Ołówkowa
Ż.gif Sadkowska
Ż1.gif PKP Płudy
S.gif PKP Płudy
Ż1.gif Śpiewaków
Ż.gif Zyndrama z Maszkowic
Ż.gif Smugowa
Ż.gif Marcelin
S.gif Osiedle Marywilska
S.gif PKP Żerań
Ż.gif Marywilska-Las
Ż.gif Daniszewska
Ż.gif Fabryka Pomp
Ż.gif Chłodnia
Ż.gif Pelcowizna
S.gif Bazyliańska
S.gif Bartnicza

W szczycie porannym:
R1.gif
S1R.gif Rembielińska
Ż1R.gif Bolesławicka
K2R.gif Budowlana

W szczycie popołudniowym:
R1.gif
S2R.gif Rembielińska
Ż2R.gif Bolesławicka
K2R.gif Budowlana

Linki zewnętrzne


Advertisement