Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
356 Czas jazdy (min):
min – max
15 – 21
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 3030- minut

Autobus Jelcz Libero na linii 356 na ul. Borzymowskiej

Autobus Jelcz Libero na linii 356 na krańcu Suwalska

356historyczna linia autobusowa zwykła okresowa, która kursowała na trasie z Suwalskiej na Witebską. Linię obsługiwała zajezdnia autobusowa Stalowa.

Historia

Linia "356"została uruchomiona po raz pierwszy 1 sierpnia 1995 roku, na trasie z Huty przez ul. Kasprowicza, most Grota-Roweckiego i Bródno na Bródno-Podgrodzie i kursowała w dni robocze poza feriami i wakacjami po poprzedniej trasie linii 156, którą przedłużono do Zajezdni Stalowa, wspomagając ją.

1 września 2005 roku, po likwidacji linii 315, linia "356" przejęła jej fragment i została skierowana ul. Słowackiego i dalej ul. Krasińskiego do Wisłostrady i do mostu, a na Bródnie skierowana przez ulice Bartniczą i Wyszogrodzką zamiast Bazyliańską i Kondratowicza.

Linia "356" została zawieszona 16 czerwca 2007, początkowo na okres wakacyjny. Jej trasę przejęła nowa linia 114, wobec czego oficjalnie zlikwidowana została dopiero 1 października 2007 roku.

Ponownie, linia "356" została uruchomiona dokładnie siedem lat poźniej, 1 października 2014 roku, jako wspomagająca linię 156 w relacji Bródno - Targówek Mieszkaniowy. 1 maja 2016 roku, w związku z budową wschodniego odcinka II linii metra i zamknięciem ul. Ossowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Pratulińską, ul. Pratulińskiej pomiędzy ul. Handlową i ul. Trocką wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Trocką, linia została zawieszona.

Po oddaniu do użytku nowych stacji II linii metra, linia nie została przywrócona, co równa się jej likwidacji, choć fakt ten nie został oficjalnie ogłoszony przez ZTM.

Ostatnia trasa

z 1 maja 2016 roku

Ulice

SuwalskaŁabiszyńskaŁojewskaChodeckaKondratowicza (powrót: KondratowiczaŁabiszyńska) – Świętego WincentegoBorzymowskaTrockaPratulińskaHandlowaMyszkowskaOssowskiegoWitebska (powrót: OssowskiegoHandlowaPratulińska)

Przystanki

K1R.gif Suwalska
S2R.gif Klub Lira
S2R.gif Łojewska
S1R.gif Łabiszyńska
S1R.gif Park Bródnowski
R2.gif
S.gif Szpital Bródnowski
S.gif Targówek-Ratusz
Ż.gif Świętego Wincentego
S.gif Żuromińska
S.gif Cmentarz Bródnowski
S.gif Gościeradowska
S.gif Pratulińska
Ż2.gif Handlowa
S1.gif Handlowa
R1.gif
S2R.gif Myszkowska
S1R.gif DKS Targówek
K2R.gif Witebska

Linki zewnętrzne


Advertisement