Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

350historyczna linia autobusowa zwykła okresowa, która kursowała na trasie ze Szczęśliwic na Mariensztat.

Historia

Linia "350" została uruchomiona, po raz pierwszy, dnia 27 października 1969 jako wspomagająca linię 150. Kursowała na trasie z Trzech Budrysów przez ulice Dickensa, Białobrzeską, Sękocińską, Słupecką, Grójecką, Towarową, Srebrną, Twardą, Prostą, Świętokrzyską, Mazowiecką, Traugutta do Czackiego. Dnia 20 marca 1970, w związku z postulatami pasażerów, wydłużono ją od ul. Świętokrzyskiej przez Krakowskie Przedmieście i ul. Kopernika na Nowy Świat.

W maju 1972 roku nastąpiła kolejna zmiana trasy, linia została wydłużona od Instalatorów przez al. Krakowską, Grójecką, Dickensa i Białobrzeską do ul. Sękocińskiej. W 1975 roku zmieniono charakter linii i wprowadzono jej kursowanie także poza godzinami szczytu. Dnia 10 sierpnia 1991 roku skrócono ją od ul. Dickensa do Szczęśliwic oraz wydłużono w Śródmieściu od ul. Grójeckiej przez Aleje Jerozolimskie, Bracką, Książęcą, Ludną, Solec i Dobrą na Mariensztat. W dni robocze w godzinach od 5:00 do 18:00 realizowano także kursy wydłużone z Instalatorów. Linia została zlikwidowana dnia 1 marca 1995 roku, a w jej miejsce uruchomiono linię 128.

Ostatnia trasa

z 28 lutego 1995 roku

Ulice

SzczęśliwiceDickensaBiałobrzeska (powrót: BiałobrzeskaOpaczewskaSzczęśliwickaSzczęśliwice) – KopińskaGrójeckaAleje JerozolimskieBrackaKsiążęca (powrót: KsiążęcaNowy ŚwiatAleje Jerozolimskie) – LudnaSolecDobraMariensztat (powrót: DobraNowy ZjazdWybrzeże KościuszkowskieKarowaDobra)

Przystanki

K1.gif Szczęśliwice
S.gif Opaczewska
S.gif Rokosowska
S.gif Hala Kopińska
S.gif Wawelska
S.gif Plac Narutowicza
S.gif Plac Zawiszy
S.gif Plac Starynkiewicza
S.gif Dworzec Centralny
S.gif Centrum
S.gif DH Smyk
S1.gif Plac Trzech Krzyży
S2.gif Książęca
S1.gif Czerniakowska
S.gif Solec
S.gif Powiśle
S.gif Jaracza
S.gif Zajęcza
S.gif Lipowa
S.gif Dobra
Ż1.gif Nowy Zjazd
K2.gif Mariensztat

Linki zewnętrzne


Advertisement