Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia

322 – historyczna linia autobusowa zwykła okresowa, która kursowała na trasie z Wiatracznej do Falenicy. Kursowała co 60 minut jedynie w dni powszednie.

Historia

Linia "322" powstała 1 września 2000 roku w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom dojeżdżającym do gimnazjum w Falenicy oraz z uwagi na konieczność poprawy częstotliwości kursowania autobusów komunikacji miejskiej na Trakcie Lubelskim – skierowano ją na trasę z Wiatracznej przez Grochowską, Płowiecką, Trakt Lubelski, Wał Miedzeszyński i Bysławską do Falenicy. Linia kursowała bez zmian przez cztery lata, dnia 1 maja 2004 roku linię "322" przekształcono w całotygodniową linię 142 w związku ze zmniejszeniem liczby kursów linii 702, co nastąpiło po ograniczeniu dofinansowanie przez gminę Otwock oraz potrzebą utrzymania odpowiedniej częstotliwości kursowania na Trakcie Lubelskim.

Ostatnia trasa

z 1 maja 2004 roku

Ulice

Wiatraczna – GrochowskaPłowieckaTrakt Lubelski (powrót: FlorianaBłękitnaWidocznaPłowiecka) – Trakt LubelskiWał MiedzeszyńskiBysławskaDerkaczyMłodaWalcowniczaNarcyzowaOchoczaBystrzyckaWalcowniczaPatriotówBysławskaFalenica (powrót: Bysławska)

Linki zewnętrzne


Advertisement