Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
303 Czas jazdy (min):
min – max
34 – 35
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 3030 minut

Autobus Jelcz M121M na linii 303 na ul. Wóycickiego (2011)

303linia autobusowa zwykła okresowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Cmentarza Północnego-Bramy Głównej na Plac Wilsona. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Stalowa.

Historia

Linia "303" została uruchomiona 2 września 1996 roku, w celu odciążenia linii 111, wówczas zaczęła kursować na trasie z Placu Piłsudskiego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Saską, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa i Umińskiego na Gocław.

W 1999 roku doszło do połączenia z linią 495, w wyniku którego linia "303" zaczęła kursować spod Huty przez Kasprowicza, Słowackiego, Mickiewicza, Bonifraterską, Miodową i dalej od ul. Krakowskie Przedmieście na Gocław. Linia została w 2003 roku skierowana przez Popiełuszki, al. Jana Pawła II i Stawki z powodu zamknięcia ul. Słowackiego w związku z budową stacji metra Plac Wilsona, i trasę tę uznano za stałą pod zakończeniu prac.

W kolejnych latach trasa ta nie ulegała większym zmianom, nie licząc tymczasowych korekt w związku z pracami remontowymi, w końcu została zawieszona w czerwcu 2007 roku w związku z "koniecznością racjonalnego dysponowania posiadanym taborem", a oficjalna likwidacja nastąpiła 1 października 2007 roku. W tym okresie obsługę zapewniała Zajezdnia autobusowa Ostrobramska i Zajezdnia autobusowa Redutowa.

Ponowne uruchomienie linii "303" nastąpiło 21 czerwca 2009 roku, została ona wówczas skierowana na trasę z Cmentarza Północnego-Bramy Głównej przez Wóycickiego, Pułkową, Marymoncką, Przy Agorze, Kasprowicza, Oczapowskiego, Żeromskiego, Perzyńskiego, Broniewskiego oraz Krasińskiego na Plac Wilsona.

7 stycznia 2019 roku, na wniosek dzielnicy Bielany, zmieniono trasę linii "303"; od tego momentu linia ta kursuje al. Reymonta dwukierunkowo, a nie jak do tej pory dodatkowo przez ul. Przybyszewskiego.

Tablica boczna

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 7 stycznia 2019 roku

Ulice

Cmentarz Północny-Brama GłównaWóycickiegoŻubrowaDankowickaDzierżoniowskaPułkowaMarymonckaPrzy AgorzeKasprowiczaal. ReymontaŻeromskiegoPerzyńskiegoBroniewskiegoKrasińskiegoPlac Wilsona

Przystanki

K1.gif Cmentarz Północny-Brama Główna
Ż.gif Cmentarz Północny-Brama Główna
Ż.gif Cmentarz Północny-Brama Północna
Ż.gif Dankowicka
Ż.gif Tułowicka
S.gif Żubrowa-UKSW
Ż.gif Anny Jagiellonki
Ż.gif Dzierżoniowska
S.gif Muzealna
Ż.gif Prozy
S.gif Cmentarz Włoski
S.gif Przy Agorze
S.gif Wrzeciono
S.gif Sokratesa
S.gif Metro Wawrzyszew
S.gif Metro Wawrzyszew
S.gif Schroegera
S.gif Andersena
S.gif Przybyszewskiego
S.gif Bielany-Ratusz
S.gif Perzyńskiego
S.gif Magiera
S1.gif Rudnickiego
S2.gif Romaszewskiego
S1.gif Park Olszyna
S.gif Włościańska
S.gif Sady Żoliborskie
S.gif księdza Popiełuszki
S.gif Suzina
S.gif Plac Wilsona
K2.gif Plac Wilsona

Linki zewnętrzne


Advertisement