26-kreślone – nieistniejąca linia tramwajowa, która kursowała w roku 1942 jako cmentarna oraz w latach 1950-1963 jako nocna.
Historia[]
Linia o tym numerze kursowała po raz pierwszy 1 listopada 1942 roku i była linią cmentarną kursującą jedynie tego dnia na trasie z Placu Unii Lubelskiej przez ul. Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie, most i aleję Poniatowskiego, al. Zieleniecką, ul. Targową, Wileńską, Konopacką, 11 Listopada i Świętego Wincentego na Cmentarz Bródnowski. Następnego dnia została zlikwidowana.
Po raz drugi linia "26-kreślone" kursowała jako linia nocna, początkowo od 1 lutego 1950 roku z Cmentarza Wolskiego przez ul. Wolską, al. Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, ul. Targową, Zamoyskiego i Grochowską na Wiatraczną. 5 lipca 1950 roku skierowano ją od ul. Targowej ulicą Kijowską do Dworca Wschodniego, w zamian wzdłuż ul. Grochowskiej do krańca Gocławek skierowano linię 6-kreślone, wcześniej kursującą do Dworca Wschodniego z Twardowskiej. Linia została zlikwidowana 28 grudnia 1963 roku w ramach nocnych rewolucji, a obsługę jej trasy zapewniła od tamtej pory nowa linia autobusowa 601.
Ostatnia trasa[]
z dnia 31 października 1956 roku
Ulice[]
Cmentarz Wolski – Wolska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – Dworzec Wschodni
Linki zewnętrzne[]