207 | Czas jazdy (min): min – max 17 – 21 |
co 15 – 15 – 15 minut |
207 – linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Regulskiej do Skoroszy. Linię obsługuje ajent Mobilis.
Historia
Linia "207" została uruchomiona 1 lipca 1967 roku jako linia podmiejska w wyniku przekształcenia linii 130, kursowała na trasie z pętli Malownicza przez al. Krakowską do pętli Raszyn (Kościół), a w 1971 roku zaczęła korzystać z nowej pętli Okęcie. W 1977 trasę linii wydłużono ulicami Sportową, Raszyńską, Warszawską i Długą do pętli Łady, a od 1980 część kursów linii docierało Warszawską, Starzyńskiego i Dawidowską do Zamienia. Dnia 31 maja 1981 roku trasę linii wydłużono przez ul. Długą do Podolszyna, a kursy do Zamienia przejęła linia 215 (Okęcie – Zamienie). Linia kursowała do 28 maja 1985 roku, kiedy to została przekształcona w linię 707.
W 1996 roku linia "207" została uruchomiona jako linia specjalna, kursowała jedynie 20 września jako linia dowozowa na Lotnisko Bemowo, gdzie odbył się koncert Michaela Jacksona – linia kursowała wówczas na trasie z Emilii Plater przez Świętokrzyską, Prostą, Kasprzaka, al. Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Powstańców Śląskich na Nowe Bemowo. Następnie w 2002 roku linię "207" po raz pierwszy uruchomiono jako linię cmentarną, kursowała ona w okresie Wszystkich Świętych na trasie z Żerania FSO przez Modlińską, Mehoffera i Światowida na Nowodwory, dowożąc na cmentarz na Tarchominie. Linia była uruchamiana w latach 2002-2007, a w 2008 roku jej śladem uruchomiono linię C07.
Linię "207" uruchomiono po raz kolejny 1 maja 2008 roku na trasie z Regulskiej przez Kompanii AK Kordian, Spisaka, Kościuszki, Dzieci Warszawy, Ryżową, Prystora i Składkowskiego na Skorosze. Dnia 26 września 2009 roku linię wydłużono do pętli WKD Opacz w celu polepszenia komunikacji Ursusa z WKD. W związku ze zmniejszonym budżetem Zarządu Transportu Miejskiego od 1 czerwca 2013 roku linia została skrócona do przystanku Skorosze, proponowano też, że po otwarciu stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek część kursów zostanie wydłużona do WKD Opacz[1]. Tych zmian ostatecznie nie wprowadzono. Zamiast tego 7 sierpnia 2014 roku skorygowano trasę linii, przenosząc ją na ul. Wiosny Ludów z podjazdem do przystanku PKP Ursus oraz na nową trasę przez ul. Skoroszewską.
Trasa
ostatnio zmieniana 7 sierpnia 2014
Ulice
Regulska – Regulska – Kompanii AK Kordian – Spisaka – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki (powrót: Kościuszki – Spisaka – Regulska – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka) – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Wiosny Ludów – Opieńskiego – Kościuszki – Dzieci Warszawy (powrót: Dzieci Warszawy – Wiosny Ludów – Opieńskiego – Kościuszki) – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Prystora – Skoroszewska – Skorosze
Przystanki
Regulska
Piastowska
Kuźnicy Kołłątajowskiej
Spisaka
Malinowa
PKP Ursus
PKP Ursus
PKP Ursus
Plutonu Torpedy
Nowotyska
Szancera
Skoroszewska
Dzieci Warszawy
Prystora
Składkowskiego
Hassa
Skorosze
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Szczegółowa historia linii podmiejskiej 207
- Szczegółowa historia linii specjalnej 207
- Szczegółowa historia linii cmentarnej 207
- Szczegółowa historia linii zwykłej 207
Linie autobusowe zwykłe całodzienne ZTM |
Kursujące: 102 • 103 • 104 • 105 • 106 • 107 • 108 • 110 • 111 • 112 • 114 • 115 • 116 • 117 • 118 • 119 • 120 • 121 • 122 • 123 • 124 • 125 • 126 • 127 • 128 • 129 • 131 • 132 • 133 • 134 • 135 • 136 • 138 • 139 • 140 • 141 • 142 • 143 • 145 • 146 • 147 • 148 • 149 • 150 • 151 • 152 • 153 • 154 • 156 • 157 • 158 • 159 • 160 • 161 • 162 • 163 • 164 • 165 • 166 • 167 • 168 • 169 • 170 • 171 • 172 • 173 • 174 • 175 • 176 • 177 • 178 • 179 • 180 • 181 • 182 • 183 • 184 • 185 • 186 • 187 • 188 • 189 • 190 • 191 • 192 • 193 • 194 • 196 • 197 • 198 • 199 • 200 • 201 • 202 • 203 • 204 • 207 • 208 • 209 • 210 • 211 • 212 • 213 • 217 • 218 • 219 • 220 • 221 • 222 • 225 • 226 • 228 • 234 • 239 • 240 • 245 • 249 • 250 • 251 • 255 • 256 • 262 • 263 • 264 |