Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
Trasa linii jest czasowo zmieniona
Powód to budowa stacji metra: Zacisze, Kondratowicza i Bródno.
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii autobusowej 204. Zobacz też: 204-bis.
204 Czas jazdy (min):
min – max
23 – 27
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 203030 minut

Autobus Solaris Alpino 8,6 linii 204 na pętli PKP Praga (2014)

204linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Osiedla Derby na PKP Praga. Linię obsługuje ajent Arriva.

Historia

Linia "204" została uruchomiona po raz pierwszy 29 marca 1961 roku jako linia podmiejska, zaczęła kursować na trasie z pętli Kajki przez Czecha i Trakt Brzeski w położonej wówczas poza granicami Warszawy Wesołej do pętli Wesoła (Stara Miłosna Karczma). W kwietniu 1962 roku jej trasę wydłużono dalej na wschód do pętli Sulejówek (Zakręt), zaś w 1967 roku przedłużono jej trasę na zachód przez Czecha do pętli PKP Wawer. Ostatnia większa zmiana nastąpiła w 1968 roku, kiedy to linię "204" przedłużono jeszcze dalej na wschód do Janówka. Trasa ta funkcjonowała do 26 czerwca 1985 roku, wówczas to linia została zlikwidowana w związku z porządkowaniem oznaczeń linii podmiejskich, a jej miejsce zajęła nowa linia podmiejska 704.

Po raz kolejny linia "204" została uruchomiona 1 sierpnia 1993 roku jako linia specjalna dowożąca uczestników na obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na Cmentarzu Wojskowym, kursowała wówczas na trasie z Powązek (Cmentarza Wojskowego) przez Powązkowską, al. Jana Pawła II, Aleje Jerozolimskie i al. Zieleniecką na Dworzec Wschodni (Kijowska). Na tej samej trasie uruchomiono ją jeszcze w 1994 roku, w kolejnych latach linia nie była już uruchamiana. W kolejnych latach linia "204" była uruchamiana jako linia zastępcza, w latach 1999-2005 wyjechała na ulice miasta dwadzieścia osiem razy, zastępując najczęściej wyłączone z ruchu tramwaje.

W charakterze linii miejskiej linia "204" została uruchomiona 1 marca 2008 roku na trasie z Grodziska przez Berensona, Skarbka z Gór, Berensona, Ostródzką, Juranda ze Spychowa, Białołęcką, Łabiszyńską, Kondratowicza, Rembielińską, Bartniczą, Wysockiego i Odrowąża na PKP Praga. Dnia 1 września 2009 roku trasa ta została wydłużona do pętli Osiedle Derby i w kolejnych latach nie ulegała już zmianie.

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 1 września 2009 roku

Ulice

Osiedle DerbySkarbka z GórBerensonaOlsztyńskaOstródzkaJuranda ze SpychowaBiałołęckaKopijnikówŁabiszyńskaŁojewskaChodeckaWyszogrodzkaBartniczaWysockiegoOdrowąża - PożarowaPKP Praga

Przystanki

Autobus Autosan Solina linii 204 na ul. Berensona (2008)

K1.gif Osiedle Derby
S.gif Osiedle Derby
S.gif Osiedle Derby III
S.gif Osiedle Derby VI
S.gif Skarbka z Gór
Ż.gif Berensona
S1.gif Bohuna
Ż.gif Juranda ze Spychowa
Ż.gif Kamykowa
Ż.gif Echa Leśne
Ż.gif Juranda ze Spychowa-Szkoła
Ż2.gif Przydrożna
Ż.gif Danusi
Ż.gif Zbyszka z Bogdańca
Ż.gif Wielkiego Dębu
Ż.gif Gryfitów
Ż.gif Kopijników
S.gif Turmoncka
Ż2.gif KS Polonez
ZS.gif Klub Lira
ZS.gif Łojewska
ZS.gif Szpital Bródnowski
ZS.gif Chodecka
ZŻ.gif Wyszogrodzka
S.gif Rembielińska
S.gif Bartnicza
S.gif Budowlana
Ż.gif Pożarowa
K2.gif PKP Praga

Oryginalna trasa:


S.gif Turmoncka
S.gif Suwalska
S.gif Łabiszyńska
S.gif Kondratowicza
S.gif Rembielińska
S.gif Bartnicza

Linki zewnętrzne


Advertisement