Warszawikia

Zapraszamy do dyskusji na temat zmiany skórki (o tutaj).

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Warszawikia
171 Czas jazdy (min):
min – max
46 – 58
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 7,51010 minut

Autobus Solaris Urbino 18 na linii „171” na przystanku Wrocławska (2008)

171linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Chomiczówki na Torwar. Linię obsługują zajezdnia autobusowa Kleszczowa i zajezdnia autobusowa Ostrobramska.

Historia

Autobus Solaris Urbino 18 na linii „171” na ul. Brackiej (2012)

Autobus Solaris Urbino 18 na linii „171” w Alejach Jerozolimskich (2012)

Linia „171” została uruchomiona 10 maja 1970 roku śladem zlikwidowanej trolejbusowej linii „56-bis” (Plac MałachowskiegoKazimierzowska), została skierowana na trasę z Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Marchlewskiego, Chałubińskiego i al. Niepodległości na Kazimierzowską. W sierpniu linia została wydłużono przez Miodową na Franciszkańską, a w 1971 roku dalej na Dworzec Gdański.

Ta trasa funkcjonowała bez zmian przez kilkanaście lat, co prawda w kwietniu 1985 roku linia została wydłużona wzdłuż al. Niepodległości na Wilanowską, jednak już w październiku została ona zlikwidowana w wyniku połączenia z linią „174”.

Linia „171” reaktywowana została 29 sierpnia 1991 roku w wyniku przekształcenia linii „407” (Bemowo-LotniskoPlac Trzech Krzyży), zaczęła kursować na trasie z pętli Bemowo Lotnisko przez Wrocławską, Radiową, Powstańców Śląskich, Górczewską, Leszno, al. Solidarności, Marszałkowską i Aleje Jerozolimskie na Plac Trzech Krzyży.

W 1997 roku linia przejęła fragment trasy linii „166” i pojechała dalej przez Książęcą, Rozbrat, Górnośląską i Solec na Torwar, a powrót odbywał się przez Łazienkowską, natomiast w 1998 roku przedłużono ją w przeciwnym kierunku na nową pętlę Nowe Bemowo.

Linia, bez większych zmian, przetrwała kolejnych kilkanaście lat, dopiero w 2011 roku skorygowano jej bieg w ten sposób, że pobiegła przez Wrocławską i Piastów Śląskich na Nowe Bemowo, aż do 1 września 2018 roku, kiedy to linia 171 została wydłużona do pętli Chomiczówka, w miejsce skróconej linii „121”.

4 kwietnia 2020, w związku z zakończeniem budowy drugiej linii metra na Woli, linia wróciła na trasę przez Aleję Solidarności.

Trasa podstawowa

ostatnio zmieniana 4 kwietnia 2020 roku

Ulice

ChomiczówkaConradaPowstańców ŚląskichPiastów ŚląskichŻołnierzy WyklętychWrocławskaRadiowaPowstańców ŚląskichGórczewskaLesznoal. Solidarnościpl. BankowyMarszałkowskaAleje Jerozolimskie}} – Brackapl. Trzech KrzyżyKsiążęca (powrót: Nowy ŚwiatAleje Jerozolimskie) – KsiążęcaRozbratGórnośląskaSolecCzerniakowskaŁazienkowskaTorwar (powrót: ŁazienkowskaRozbrat)

Przystanki

Dekoracja wewnętrzna (201920182009)


K1.gif Chomiczówka
Ż.gif Conrada-Szkoła
S.gif Conrada
Ż.gif Ogrody Działkowe Bemowo
S.gif Piastów Śląskich
S.gif Rodła
S.gif Wrocławska
S.gif Widawska
S.gif Orlich Gniazd
S.gif Radiowa
S.gif Dywizjonu 303
S.gif Kazubów
S.gif Bemowo-Ratusz
S.gif Konarskiego
Ż.gif Grodkowska
S.gif Białowiejska
S.gif Góralska
S.gif Metro Księcia Janusza
S.gif Park Moczydło
S.gif Metro Młynów
S.gif Metro Młynów
S.gif Płocka-Szpital
S.gif Młynarska
S.gif Leszno
S.gif Okopowa
S.gif Wola-Ratusz
S.gif Kino Femina
S.gif Plac Bankowy
S.gif Królewska
S.gif Metro Świętokrzyska
S.gif Centrum
S.gif Krucza
S2.gif Plac Trzech Krzyży
S.gif Książęca
S.gif Śniegockiej
R1.gif
S2R.gif Koźmińska
S2R.gif Górnośląska
S1R.gif Rozbrat
K2R.gif Torwar

Galeria

Linki zewnętrzne


Advertisement